Українські IT-компанії підписали Добровільний кодекс поведінки з етичного та відповідального використання штучного інтелекту і засвідчили, що розроблятимуть інноваційні продукти, дотримуючись прав людини. Як повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації, до Кодексу приєднались 14 компаній.
Розроблені правила дозволять українцям безпечно користуватися сервісами зі штучним інтелектом. А компанії посилять свої позиції на ринку і простіше залучатимуть інвестиції на розвиток власних продуктів.
Серед правил, які сформували компанії:
- попереджати користувачів про використання ШІ в сервісах і алгоритми його дій;
- навчати ШІ-системи на різнотипних даних, щоб уникнути упереджень та дискримінації;
- маркувати контент, згенерований за допомогою ШІ;
- створювати механізми для отримання відгуків на систему від користувачів.
Підписантами Кодексу стали: Grammarly, MacPaw, EVE.calls, ЛУН, Winstars.AI, Uklon, Gametree, Youscan, Valtech, DroneUa, Preply, Blue Bird, LETSDATA, SoftServe.
Протягом шести місяців від дати підписання Кодексу компанії-підписанти докладатимуть максимальних зусиль для підготовки до впровадження процесу імплементації принципів Кодексу. Кодекс не звужує (вимоги) норми національного законодавства та міжнародного права і може оновлюватися відповідно до технологічного та законодавчого процесу.
Ознайомитися з Добровільним кодексом поведінки з етичного використання штучного інтелекту можна за посиланням.
Нагадаємо – Мінцифри презентувало візію розвитку штучного інтелекту в Україні у 2025 році. До 2030 року Україна має ввійти до топ-3 країн світу за рівнем розробки та впровадження рішень на основі ШІ в державному управлінні, цифрових послугах і ключових секторах економіки