У 2022 році банківська система України зазнала близько 250 хакерських атак, намагань спричинити злам чи збої ІТ-систем. Хакери спрямували понад 50 кібератак на ресурси Національного банку України, а ще 200 — на ІТ-системи комерційних банків.
Як зазначає НБУ, за словами першої заступниці голови Нацбанку Катерини Рожкової, спроби кібератак торік не завдали значних втрат через готовність системи. Спрацювали резервні центри обробки даних та діючий з 2017 року Центр кіберзахисту для обміну інформацією між банками.
“Банківська система України вистояла в умовах повномасштабної війни завдяки адекватним планам безперервності, які банки розробили разом з НБУ після початку військової агресії росії проти України у 2014 році та постійно адаптували до поточних умов”, — йдеться в повідомленні.
Відповіддю на перебої електропостачання став проєкт Power Banking. Національна мережа, що складається з понад 2300 відділень 61 банку, була обладнана для роботи в умовах знеструмлення.
За словами Рожкової, позитивна динаміка в Системі електронних платежів НБУ та карткових розрахунків свідчить, що економіка адаптується до умов війни та поступово відновлюється.
Регулятор нагадав, що розпочав оцінку стійкості банків та банківської системи для визначення реального стану сектору. Заступниця очільника НБУ зазначила, що стрес-тест дасть змогу визначити ймовірні втрати капіталу та здатність банків відновити ці втрати завдяки прибуткам від поточної діяльності.
У подальших планах регулятора зазначаються розроблення стратегії врегулювання воєнних NPL, загальна кількість яких у квітні зросла до 39%, та графіка повернення довоєнних нормативів.