21 травня відбулася зустріч лідерів фінансового сектору в форматі закритого саміту Ukrainian Banking Summit 2025. На ній банкіри та представники небанківських фінкомпаній обговорили найбільш актуальні виклики та перспективи фінансового сектору.
Зважаючи на формат заходу, FinTech Insider ділиться лише деякими найцікавішими інсайтами.

- Після створення мережі відділень POWER BANKING наразі українські банки працюють над проєктом із побудови підземних відділень.
- Банки спостерігають відродження кредитування, зокрема корпоративного.
- На страховому ринку після зміни регулятора та посилення вимог до капіталу, фінмону та ін. почалась консолідація, тобто залишаються великі ключові гравці, а дрібні покидають ринок.
- На відбудову України необхідно, за різними оцінками, близько $500 млрд. Це величезний виклик для банків, оскільки наразі вони не можуть освоїти таку суму. Одна із найважливіших задач – розвиток фондового ринку та інструментів інвестування.

- В Україні потрібен перезапуск ринку іпотеки.
- Наразі українські банки виконують більше 70% регуляцій ЄС. При перевищенні 80% процес євроінтеграції для фінансового сектору України стане незворотним.
- Банкам необхідно фокусуватись на навчанні підприємців, в першу чергу – підприємців-ветеранів.
- Після запровадження цифрового євро, над яким зараз активно працює європейський центробанк, запровадження е-гривні стане лише питанням часу.
- Якщо банки не застосовують штучний інтелект – за рік таких банків може не бути.

- Одним із перспективних напрямів застосування ШІ є ШІ-агенти, які зокрема надаватимуть консультаційні послуги з інвестування.
- AI-first – новий підхід, яким повинні керуватися банки при побудові усіх процесів.
- Банки вже використовують ШІ для фінмоніторингу, скорингу, в контакт-центрах.
- Україна ще не готова до регулювання штучного інтелекту. Але такий закон потрібен в перспективі 3-4 років.

- Кібербезпека залишається одним із ключових викликів для банків.
- Чи зникнуть банківські відділення – питання часу. Одним із варіантів є їх трансформація в консультаційні центри. Також деякі банки розглядають стратегію відкриття відділень лише для юридичних осіб.
- Майбутнє банківських застосунків – це суперапи, а в пріоритеті – фінансовий едвайзинг.
- Банки активно готуються до відкритого банкінгу, готові співпрацювати зі стартапами, але зазначають, що open banking може не злетіти в Україні, якщо споживачі не побачать для себе вигоди та зручності.


