Палата представників Конгресу США 31 травня більшістю голосів схвалила законопроєкт щодо призупинення ліміту державного боргу. Закон призупиняє, а по суті, тимчасово скасовує, ліміт запозичень федерального уряду до січня 2025 року.
Як зазначає Reuters, рішення ухвалене 314 голосами парламентарів нижньої палати Конгресу США проти 117 лише за п’ять днів до крайнього терміну уникнення руйнівного дефолту.
Далі документ має бути схвалений верхньою палатою парламенту — Сенатом США, який разом з Палатою представників утворює американський парламент. У виданні зазначають, що там може виникнути небезпека затримки через конфлікт парламентарів з різних партій.
Згодом Президент Джо Байден, що закликає Сенат ухвалити документ якнайшвидше, зможе підписати його. Президент розраховує, що законопроект опиниться на його столі до 5 червня, коли федеральний уряд може залишитися без грошей для оплати рахунків.
Міністерство фінансів попередило, що не зможе покрити всі зобов’язання уряду до понеділка, якщо Конгрес не підвищить ліміт.
В результаті агентство Fitch Ratings помістило довгостроковий рейтинг дефолту емітента США в іноземній валюті у список на перегляд з можливістю зниження.
Дефолт США став би безпрецедентним явищем, здатним викликати світову фінансову кризу. Нині ліміт держборгу в США становить $31,4 трлн. Він уже вичерпаний, тому міністерство фінансів змушене використовувати резерви капіталу для оплати своїх рахунків.
Законопроект передбачає тимчасове скасування стелі боргу США до 1 січня 2025 року, що дозволить президенту Джо Байдену та законодавцям відкласти рішення політично ризикованого питання до президентських виборів у листопаді 2024 року.
Він також обмежить деякі державні витрати протягом наступних двох років, прискорить процес надання дозволів на деякі енергетичні проекти, поверне до бюджету невикористані кошти, видані державою під час пандемії COVID-19 та розширить вимоги до роботи для отримувачів програм продовольчої допомоги.
Раніше Байден повідомив про досягнення угоди зі спікером Палати представників Конгресу США Кевіном Маккарті щодо межі державного боргу. Білий дім та представники Республіканської партії у Конгресі зуміли дійти згоди про підвищення.