Низка європейських наглядових органів опублікували свої звіти про прогрес у сфері “зеленого відмивання” або грінвошингу у фінансовому секторі. Банки, страхові компанії та інвестиційні компанії з усього Європейського Союзу роблять “оманливі заяви” щодо своєї роботи у сфері сталого розвитку.
Як зазначає Reuters, Європейська комісія попросила контрольні органи ЄС у сфері банків, страховиків та ринку цінних паперів оцінити питання грінвошінгу (англ. greenwashing, за аналогією з whitewash — “відбілювання”), оскільки інвестори вкладають мільярди євро у фонди, які активно використовують у маркетингу тему екологічності та беруть на себе зобов’язання у цій сфері, що через відсутність контролю можуть не виконувати.
У ЄС розуміють грінвошинг як практику, коли заяви, декларації, дії чи повідомлення, пов’язані зі сталим розвитком, не чітко та не чесно відображають основний профіль сталого розвитку організації, фінансового продукту чи фінансових послуг. Така практика може ввести в оману споживачів, інвесторів або інших учасників ринку.
У Європейському управлінні цінних паперів і ринків (ESMA) підтвердили оцінку ЄК, що оманливі заяви можуть стосуватися ключових аспектів профілю сталого розвитку продуктів або організацій. Найпоширенішими оманливими якостями там називають черріпикинг, упущення, двозначність, порожні твердження (включаючи перебільшення) та оманливе використання термінології.
Європейське банківське управління (EBA) проаналізувало зелені ініціативи установ в ЄС з 2012 року та виявило явне збільшення загальної кількості потенційних випадків грінвошингу у всіх секторах, включаючи банки ЄС.
У Європейському управлінні страхування та професійних пенсій (EIOPA) вважають, що грінвошинг має суттєвий вплив на споживачів зі сфери страхування та пенсій.
У травні 2024 року EBA, ESMA та EIOPA опублікують остаточні звіти про грінвошинг та запропонують рекомендації щодо можливих змін до правил ЄС.