Втрати криптовалютних проєктів від хакерських зламів у 2023 році скоротилися більш ніж на 50%, порівнюючи з минулим роком, водночас кількість атак залишається стабільною. Це пов’язують із посиленням заходів безпеки, активною участю правоохоронних органів і поліпшенням координації в галузі цифрових активів.
Як зазначається у дослідженні аналітиків блокчейн-платформи TRM Labs, поточного року хакерам вдалося витягнути з криптопроєктів сумарно $1,7 млрд, коли у 2022 році відповідний показник становив $4 млрд. Отже, загальна шкода скоротилася більш ніж удвічі, але кількість спроб злому майже не зменшилася – 160 інцидентів.
Експерти попереджають, що лише пара великих зломів у грудні можуть істотно скоротити розрив. При цьому експерти зазначили, що ситуація з кібератаками, як і раніше, швидко розвивається і залишається невизначеною.
Майже 60% із заявленої суми склали атаки на інфраструктуру. Найзбитковішим типом із них стала крадіжка приватного ключа або компрометація сід-фрази. За оцінками аналітиків, середня вартість такої атаки сягає $30 млн. Як і минулого року, близько 70% від обсягу вкрадених коштів припало всього на десять великих зламів. Унаслідок кількох із них зловмисники викрали понад $100 млн, серед них Euler Finance, Multichain, Mixin Network і Poloniex.
На думку фахівців із TRM Labs, зниження обсягів хакерських атак у 2023 році зумовлене поліпшенням заходів безпеки. У криптоіндустрії спостерігалися значні зміни, багато протоколів впровадили моніторинг транзакцій у режимі реального часу і системи виявлення аномальних операцій. Такі інструменти допомагають заздалегідь виявляти і запобігати потенційним зломам.
Також фахівці відмітили хорошу роботу правоохоронців, які нині звертають дедалі більше уваги на кіберзлочини, пов’язані з крадіжкою криптовалют. Співпраця правоохоронних органів і криптопроєктів посилила реагування на хакерські інциденти, а також допомогла відстежити, заморозити і повернути вкрадені активи.
Разом з тим поліпшується координація криптобірж, провайдерів криптогаманців і блокчейн-мереж. Учасники web-3 нарешті почали більше обмінюватися інформацією про вразливості, загрози та порушення.