У 2022 році українські компанії та урядові організації стикнулися з 7 000 кібератак на інформаційну інфраструктуру. Кількість кіберінцидентів торік зросла у 2,8 раза, порівнюючи з попереднім 2021 роком.
Як зазначає Forbes, посилаючись на дані Державної служби спецзв’язку і захисту інформації України, кібератак, геолокація яких пов’язана з рф, побільшало на чверть.
Найчастіше кібершахраї отримують доступ до організацій-жертв завдяки таргетованому фішингу. Хакери втручаються у системи, розповсюджують шкідливе програмне забезпечення, щоб шпигувати, збирати дані чи використовувати вразливості сервісів.
Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA з 24 лютого 2022-го і до кінця року опрацювала 2194 кіберінциденти. З них 120 стосувалися фінансового сектору, 156 – комерційних організацій та 92 – сектору телекомунікацій і розробки програмного забезпечення.
За І квартал 2023 року фахівці CERT-UA опрацювали 549 кібератак, серед яких 13 – на фінсектор, 23 – на комерційний сектор і 11 – на розробників програмного забезпечення. Хоч кібератак від проросійських угруповань поменшало, експерти зазначають, що вони стали систематичні та інтенсивними.
За словами технічного директора IT-компанії UNITY-BARS Олега Музики, нині Україна друга серед найбільш атакованих країн світу після США. За даними компанії, торік кібератак побільшало у 3,5 раза порівняно з 2021-м, а саме на фінансовий сектор України припадає 5% усіх атак, на ІТ-галузь – 10%.
Крім банків, кіберзлочинці атакують страхові компанії і розробників ПЗ для банків, кажуть у НБУ. Високоактивними є кібератаки, спрямовані на викрадення коштів.