15 вересня розробники активували масштабне оновлення The Merge в основній мережі Ethereum. Блокчейн успішно перевели на алгоритм консенсусу Proof-of-Stake (PoS). Що це означає?
Перехід з Proof-of-Work (PoW) на PoS — найважливіше і найскладніше оновлення за всю історію блокчейна. Один із творців проєкту та засновник ConsenSys Джозеф Любін назвав оновлення третьою за важливістю подією в індустрії після появи біткоїна та створення Ethereum.
The Merge покликаний зробити блокчейн другої за капіталізацією криптовалюти більш екологічним. Апдейт також знизить темпи емісії ETH, оскільки винагорода за стейкінг суттєво менша від нагороди за PoW-майнінг.
Чому перехід на Ethereum 2.0 важливий?
З кожним роком Ethereum завойовує все більшу популярність серед користувачів. Для подальшого розвитку другої за величиною криптовалюти на ринку необхідно відповідати глобальній потребі у швидкості, безпеці та екологічності. У зв’язку з цим цілей переходу Ethereum на алгоритм Proof-of-Stake кілька:
- вирішення проблеми масштабованості. Завдяки PoS, участь у мережі стане більш доступною. Поріг суми для стейкінгу – 32 ETH. Все, що потрібно від валідаторів, – заблокувати суму. Так, сума не маленька (близько $52300 станом на ранок 15 вересня), проте учасникам не потрібно турбуватися про те, де поставити обладнання та як оплачувати рахунки за електрику;
- вирішивши проблему масштабованості, знизяться навантаження мережі, збільшиться пропускна спроможність блокчейну, що призведе до зниження комісій за транзакції;
- PoS зробить Ефіріум “зеленішим”. З переходом на новий алгоритм значно скоротиться споживання електроенергії майнінговим обладнанням;
- прийняття Ефіру серед інституціоналів (зокрема через відмову від енерговитратного способу видобутку);
- перехід на новий механізм консенсусу покликаний забезпечити вищий рівень захисту за менші гроші.
За підрахунками, повний переїзд займе декілька років.
Аргументи противників The Merge
Деякі учасники ринку налаштовані скептично щодо “злиття”. Вони вважають, що The Merge негативно позначиться на токенах в мережі Ethereum. Також вони попереджали про можливі простої в мережі, викликані тим, що не всі протоколи перейдуть із Proof-of-Work на Proof-of-Stake.
Але найбільше незадоволені оновленням Ethereum – це майнери мережі, адже їх повністю виключать із системи ефіру.
Безпосередній вплив може бути і на ціну ефіру. Станом на ранок 15 вересня ціна ETH складає $1622, тобто вона практично не змінилась у порівнянні з ціною 14 вересня. На початку тижня ціна становила близько $1750.
Багато учасників криптоіндустрії зацікавлені в продуктивності Ethereum — від бірж, таких як Coinbase, до платформ NFT та емітентів стейблкоїнів. Тому “злиття” дійсно стало довгоочікуваною та важливою подією для них.