Сирія готується повернутися до міжнародної платіжної системи SWIFT вперше після більш ніж десятирічної ізоляції, спричиненої санкціями та війною. Про це в інтерв’ю Financial Times повідомив новий голова Центрального банку Сирії Абдулкадер Хусрієх, пише Forbes. Він заявив, що це стане важливим кроком до повторної інтеграції країни у світову економіку після років ізоляції, фінансової кризи та повалення режиму Башара Асада.
Хусрієх окреслив план стабілізації на найближчі 6–12 місяців, що передбачає реформу фінансового сектору, оновлення законів про банківську діяльність, нормалізацію валютного курсу та залучення іноземних інвестицій у відновлення інфраструктури. За його словами, головна мета – відновити довіру до фінансової системи, яка довго перебувала під жорстким контролем і втратила ефективність.
Уряд хоче зробити Сирію привабливішою для бізнесу, а банківську систему – відкритішою та прозорішою. Повернення до SWIFT, за словами Хусрієха, має спростити імпорт, пожвавити експорт і повернути до країни валюту. Сирійська влада має намір уніфікувати курси валют і подолати розрив між офіційним курсом та курсом на чорному ринку, що досі залишається значним.
Після усунення Асада наприкінці 2024 року тимчасовий уряд Ахмеда аль-Шараа отримав підтримку від ключових міжнародних гравців. США зняли частину санкцій, МВФ і Світовий банк розпочали перемовини про допомогу. Також Світовий банк вже виділив Сирії $146 млн на енергетичні проєкти, а Швеція — $80 млн на відновлення медичних закладів та шкіл.
Нагадаємо, що Сирія може легалізувати біткоїн для відновлення економіки. У січні цього року Сирійський центр економічних досліджень (SCER) представив перехідному уряду пропозицію щодо легалізації криптовалют та цифровізації сирійського фунта як стратегію подолання економічної кризи в країні.