У травні активи криптовалютних фондів сягнули рекордного рівня — $167 мільярдів, свідчать дані Morningstar. Як передає Reuters, інвестори вклали у такі фонди понад $7 мільярдів, що стало найбільшим місячним припливом з грудня.
За словами аналітиків, сплеск пояснюється послабленням геополітичної напруги, зростанням попиту на інструменти хеджування та прагненням диверсифікувати портфелі за межами США. Генеральний директор Aether Holdings Ніколас Лін зазначає, що біткоїн знову стає популярним не лише як ризикований актив, а і як захист від нестабільності.
Флагманський цифровий актив за останні три місяці додав понад 15% вартості — значно випереджаючи індекс MSCI World, який виріс лише на 3,6%, і навіть золото з його зростанням на 13,3%.
Аналітик і засновник Coin Bureau Нік Пакрі вказує на глибші причини зростання: інвестори втрачають віру в перспективи економіки США. Зниження долара, зростання прибутковості облігацій і нестабільність фондових ринків штовхають частину капіталу у криптовалюту, яка нині демонструє більшу стійкість.
Додатковим каталізатором стали рішення американських регуляторів, які торік схвалили біржові фонди (ETF), що відстежують біткоїн та ефіріум. Внаслідок цього інституційні інвестори активніше входять у крипторинок. За даними CoinShares, у травні біткоїн-фонди залучили $5,5 мільярда, а фонди ефіру — $890 мільйонів.
Зауважимо – навіть найбільший банк США JPMorgan Chase & Co. оголосив про початок надання своїм клієнтам доступу до купівлі біткоїна. До цього моменту компанія обмежувала свою участь у криптовалютах переважно ф’ючерсними продуктами, а не прямим володінням біткоїном. Також банк планує дозволити клієнтам, які займаються трейдингом або користуються послугами з управління капіталом, використовувати криптовалютні активи як заставу для отримання кредитів.