Міжнародна система транскордонних платежів SWIFT під’єднала центробанки трьох країн та 30 фінансових установ до другого етапу пілотного експериментального методу взаємозв’язку цифрових валют центральних банків з наявними фіатними інфраструктурами. До учасників тесту увійшли центральні банки Сінгапуру, Казахстану та ще однієї неназваної держави.
Як зазначається у релізі компанії, учасники експерименту вже інтегрували інфраструктурне рішення щодо прямого тестування транзакцій. Компанія має на меті створити платформу для взаємодії платіжних рішень з різних юрисдикцій.
SWIFT розпочали другий етап “SWIFT CBDC Sandbox Project”, що вивчає сумісність різних цифрових валют центрального банку для здійснення транскордонних платежів. Представники компанії повідомили, що бета-версія “конектора” буде протестована через інфраструктуру трьох центральних банків.
Також представники SWIFT повідомили, що групу комерційних банків, які беруть участь у проєкті, було значно розширено. Якщо у першому етапі взяло участь 18 міжнародних фінансових установ, в другому їх кількість збільшилася до 30.
Серед новоприбулих зазначаються Continuous Linked Settlement Bank (CLS), Deutsche Bundesbank, Bank of Thailand та багато інших. Вони продовжать моделювати транзакції з використанням CBDC в обгородженому середовищі, перевіряючи їхню здійсненність у рамках різних блокчейн-мереж і фіатних платіжних систем.
На другому етапі також буде протестовано деякі додаткові варіанти використання CBDC, включно з автоматичними платежами через цифрові торгові платформи, моделі валютного обміну, постачання з оплатою, а також механізми збереження ліквідності.