Запропонована компаніями Visa і Mastercard мирова угода на суму $30 млрд, спрямована на врегулювання позову щодо обмеження комісій за обслуговування кредитних і дебетових карток для торговців, може бути відхилена. Нью-йоркська суддя заявила, що, швидше за все, не схвалить цю угоду, посилаючись на протоколи нещодавніх слухань.
Як зазначає Reuters, угода, яку запропонували платіжні гіганти в березні, поклала б кінець битві між картковими мережами та банками з продавцями, які судилися з ними протягом майже двох десятиліть. Але умови розкритикували юристи великих торговців і торгові групи, які пообіцяли розірвати угоду.
Позов, поданий у 2005 році, має на меті порушити правила Visa та Mastercard, які вимагають від продавців, які приймають одну з видів їхніх кредитних карток, приймати всі. Продавці також хочуть забрати у мереж повноваження встановлювати комісію обміну. Критики мирової угоди заявили, що угода мало сприяла розв’язанню цих проблем.
Центральними в цій справі є комісії, які встановлюють Visa та Mastercard і які емітенти кредитних карток кладуть у свої кишені. Торговці сплачують ці комісії за обмін щоразу, коли споживач використовує кредитну картку для придбання товарів і послуг. У 2023 році банки та інші фінансові установи, які випускають кредитні картки Visa та Mastercard, зібрали $72 млрд цих комісій за обмін.
Угода дозволить знизити комісію за обмін кредитними картками та внести інші зміни, зокрема дозволить торговцям вибирати, за використання яких кредитних карток вони стягуватимуть додаткові гроші. Угода знизить усі ставки на 0,04 відсоткового пункту протягом трьох років, а середню ставку в мережах буде знижено на 0,07 відсоткового пункту протягом п’яти років.
Якщо суддя Марго К. Броді відхилить мирову угоду, Visa та Mastercard можуть бути змушені погодитися на угоду, яка є більш сприятливою для торговців, або постануть перед судом.