США та Велика Британія відмовились підписати декларацію про “інклюзивний та сталий” штучний інтелект на саміті в Парижі. Як пише The Guardian, таким чином країни відмовились від узгодженого глобального підходу до розвитку та регулювання цієї технології.
Документ підтримали 60 інших країн, включаючи Францію, Китай, Індію, Японію, Австралію та Канаду. Декларація визначає пріоритетами забезпечення відкритості, прозорості, етичності та безпеки ШІ, а також його сталий розвиток для людей і планети.
Британський уряд пояснив свою відмову тим, що декларація недостатньо чітко визначає питання глобального управління ШІ та його впливу на національну безпеку. Водночас представник уряду підкреслив, що країна продовжує тісно співпрацювати з міжнародними партнерами у сфері сталого розвитку та кібербезпеки.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс у своєму виступі у Великому палаці різко розкритикував “надмірне регулювання” технологій у Європі. За його словами, занадто суворі правила можуть “вбити трансформаційну галузь”. Він також застеріг від співпраці з “авторитарними режимами”, натякаючи на Китай.
Зауважимо – прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер назвав себе прихильником штучного інтелекту. Стармер прагне зробити країну лідером у сфері ШІ. Щодо США, у перший день свого другого президентського терміну Дональд Трамп скасував указ Джо Байдена щодо зменшення ризиків, пов’язаних зі штучним інтелектом для споживачів, працівників та національної безпеки.