Український фінтех-стартап Weld Money, який спеціалізується на випуску криптовалютних дебетових та кредитних карт, нині нібито постав перед фінансовими труднощами на тлі втрати інвесторів, викрадення криптовалюти у керівництва та зірваних переговорів з новими інвесторами. Співробітники стартапу повідомили ЗМІ про затримку зарплатні, яка в деяких випадках триває з осені 2022 року.
Як зазначає dev.ua, посилаючись на анонімні заяви співробітників Weld Money, компанія торік відмовлялася виплачувати заробітну плату деяким працівникам через відмову інвесторів від співпраці “в останню мить”. Згодом стартап намагався залучити гроші від певних німецьких інвесторів, проте процес призупинився через новорічні свята та, ймовірно, завершився.
Обсяги заборгованості перед співробітниками, що згадуються в матеріалі, сягають від $2000 до $5000. Торік керівництво пропонувало співробітникам варіант з отриманням 50% заробітку з відсутністю майбутніх претензій. Згодом деякі співробітники отримали пропозицію щодо 10% та розрахунку до кінця 2023 року.
Згодом у стартапу нібито зірвалися перемовини з групою інвесторів через співробітника Weld, який нібито зв’язався із СЕО майбутніх партнерів і “дуже емоційно почав описувати, чому їм не варто в нас інвестувати”. Припускається, що мова йде про StartUp Academy 3.0 від Genesis та Meta. За словами представника Genesis, Weld Money взагалі не брали участі в Pitch Day, виступах перед інвесторами, оскільки “фонди там були з іншим фокусом” та “стадія у стартапу була досить рання”.
Також ЗМІ стало відомо про випадок, коли фаундери Weld Money нібито під час зустрічі із потенційними інвесторами втратили майже пів мільйона доларів. Однією з умов майбутнього контракту було внесення депозиту $450 000 і $33 000 токенами Weld в криптографічному гаманці Ledger. Фаундери не повинні були знімати цю суму з гаманця протягом 8 місяців. Також майбутні інвестори попросили власників проєкту використати новий пристрій Ledger і здійснити транзакцію переказу безпосередньо перед ними.
Згодом виявилося, що всі гроші були вкрадені з гаманця. Час крадіжки нібито збігався із часом зустрічі. Поліція Каталонії розслідувала інцидент та нібито виявила, що Ledger, який зберігався зі написаним на листку паролем, поцупили, переказали кошти та повернули. Учасників перемовин з боку стартапу перевіряли на детекторі брехні та нібито підтвердили їх непричетність.
Зазначається, що фінтех-стартап Weld Money заснували у 2020 році Олексій Мерецький, Олексій Бобок та Ірина Лоренс. У команді Weld працювали приблизно 50 спеціалістів. Проєкт отримав підтримку від Concorde Capital, Magnus Capital, 7 O’clock Capital та інших інвестиційних компаній. Сума залучених через продаж токенів інвестицій, за даними українського Forbes, — понад $2 млн. У Weld Money є коїн Weld.
У Weld Money є українська юридична особа — ТОВ “Велд Україна”, що зареєстрована на Ігоря Мельника. Європейська юрособа Weld Exchange зареєстрована у Вільнюсі в січні 2022 року, вона на 34% належить Олексію Бобку, а також по 33% належать Олексію Мерецькому та Ірині Морозовій (Лоренс).