Європейський парламент розробляє заходи щодо регулювання галузі штучного інтелекту. Про це повідомляє Financial Times. За даними джерел, депутати близькі до узгодження низки пропозицій, які стануть частиною європейського Закону про штучний інтелект.
Парламентарі, зокрема, можуть зобов’язати виробників чат-ботів повідомляти, чи використовують вони матеріали, захищені авторським правом, для навчання їхніх моделей штучного інтелекту. Ця міра розроблена, щоб дозволити творцям контенту вимагати оплату. Депутати Європарламенту також хочуть, щоб відповідальність за зловживання програмами штучного інтелекту лежала на розробниках на кшталт OpenAI, а не на малих підприємствах, які його використовують.
Однією із суперечливих пропозицій євродепутатів є заборона використання розпізнавання облич у громадських місцях за будь-яких обставин. Хоча джерела зазначають, що країни-члени ЄС під тиском своїх місцевих поліцейських сил відмовляться від повної заборони біометрії.
Запропонований Закон про штучний інтелект міститиме одні з найжорсткіших правил у сфері штучного інтелекту. Він з’явився на тлі зростання занепокоєння щодо потенційних зловживань цією технологією. Закон може бути ухвалено до кінця поточного терміну повноважень Європейського парламенту у 2024 році.
Днями стало відомо, що адміністрація Байдена досліджує можливі заходи щодо регулювання систем штучного інтелекту, оскільки виникають питання щодо його впливу на національну безпеку та освіту. Регулювати роботу сервісів генеративного штучного інтелекту має намір і влада Китаю. Відповідний проєкт регулятор опублікував у відповідь на появу сервісів, розроблених місцевими техногігантами.