Signature Bank перед закриттям зіткнувся з кримінальним розслідуванням. Прокуратура США, Міністерство юстиції США та Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) вивчали його роботу з криптоклієнтами, повідомляє Bloomberg із посиланням на свої джерела.
Відомства перевіряли, чи вживав банк достатніх заходів для виявлення потенційного відмивання грошей клієнтами — наприклад, чи ретельно перевіряв людей, які відкривають рахунки, і чи відстежував транзакції щодо ознак злочинності, повідомили джерела виданню.
Представники Міністерства юстиції, прокуратури та SEC відмовилися від коментарів. Але представник агентства нагадав про заяву голови SEC Гері Генслера, зроблену 12 березня, коли влада закрила Signature: “Ми проводитимемо розслідування і порушуватимемо виконавчі провадження, якщо виявимо порушення федеральних законів про цінні папери”, – сказав тоді глава SEC.
Банк та його співробітники не були звинувачені в правопорушеннях, і розслідування може просто закінчитися без подальшого розвитку, зазначається у статті. При цьому залишається незрозумілим, чи вплинули його результати на рішення регуляторів закрити банк.
Про закриття Signature було оголошено пізно увечері в неділю, 12 березня. Згідно з оголошенням регуляторів, банк перейшов під їхній контроль для захисту вкладників та стабільності фінансової системи США. За їхніми словами, Signature був частково закритий тому, що не зміг надати “надійні та послідовні дані, що створило значну кризу довіри до керівництва банку”.
Всі депозити Signature та практично всі активи компанії перейшли до Signature Bridge Bank NA, яким керує Федеральна корпорація зі страхування вкладів (FDIC). Агентство вже розпочало пошук покупця, відкривши доступ до даних, які дозволяють потенційним учасникам торгів розпочати перевірку банку.
Крах Signature послідував за крахом банків Silvergate і Silicon Valley Bank (SVB), які також обслуговували криптовалютні компанії. Усі три банки тепер перебувають під пильною увагою влади США. За даними видання, Silvergate перебуває під слідством Міністерства юстиції через угоди зі збанкрутілими FTX і Alameda Research. Федеральна прокуратура та SEC також ведуть розслідування щодо SVB, вивчаючи питання, чи порушували керівники банку правила торгівлі під час продажу акцій.