Іспанський банківський гігант Santander збільшив штат ІТ-спеціалістів до 27 500 осіб по всьому світу, додавши 4 500 у 2023 році для підтримки своєї цифрової трансформації. Серед нових співробітників — фахівці з хмарних технологій, кібербезпеки, роботи з даними, DevSecOps, штучного інтелекту, розробки програмного забезпечення, корпоративної архітектури та управління продуктами.
Як зазначається у релізі банку, Santander перевиконав раніше оголошені цілі з набору ІТ-фахівців. У червні 2020 року він оголосив про плани винайняти 3 000 осіб до своєї глобальної ІТ-команди в рамках чотирирічної цифрової та технологічної трансформації вартістю €20 млрд.
Ключовою основою цифрової трансформації банку є перенесення всіх його систем у хмару. У травні 2022 року Santander оголосив, що перевів 80% своїх систем у хмару, а до 2023 року поставив за мету перевести 100% своєї інфраструктури в хмару. Банк заявляв, що кожного робочого дня переводить у хмару 200 серверів.
Використовуючи свою платформу Gravity, яка переносить застарілі системи в хмару, Santander нині вже переніс в хмару понад 95% своєї інфраструктури. Santander сподівається, що до кінця 2024 року більшість його основних банківських операцій по всьому світу вже буде перенесено в хмару.
Gravity від Santander, програмне забезпечення власної розробки, дозволяє здійснювати паралельну обробку з робочими навантаженнями на існуючому мейнфреймі та в хмарі. Це дозволяє проводити тестування в режимі реального часу без простоїв у роботі.
Банк заявив, що перехід до хмарних технологій “забезпечить простіший і швидший доступ до даних, спростить і прискорить виведення продуктів на ринок, дозволить надавати нові можливості за години, а не дні, і частіше оновлювати додатки”. Santander заявив, що використання аналітики в режимі реального часу допоможе йому надавати кращі продукти та послуги, а високі витрати на експлуатацію основної системи банківської платформи будуть знижені, в тому числі на 70% скоротяться витрати на електроенергію.