З 2021 року Сальвадор видобув майже 474 біткоїни завдяки геотермальній електростанції, що працює на вулканічному паливі. Геотермальні електростанції країни виробляють 102 мегавати електроенергії, з яких 1,5 мегавата використовуються для майнінгу біткоїнів.
Як зазначає Reuters, уряд президента-ентузіаста біткоїнів Наїба Букеле, який був переобраний на другий термін на початку цього року, встановив 300 процесорів для “видобутку” біткоїнів з-за допомоги вулкану. Майнігом у країні займається компанія LaGeo.
Сальвадор продовжує підтримувати криптовалюту, ставши першою країною у світі, яка зробила біткойн законним платіжним засобом у вересні 2021 року. Уряд країни вважає, що прийняття біткойна привабить новий бізнес, підвищить фінансову інклюзію та сприятиме економічному зростанню.
Однак цей крок також викликав суперечки та критику, зокрема через побоювання щодо можливості відмивання грошей та фінансової нестабільності. Попри ці виклики, успішне використання Сальвадором геотермальної енергії для майнінгу біткоїнів підкреслює потенціал відновлюваної енергетики у криптовалютному секторі.