Компанія Neuralink Ілона Маска отримала дозвіл Управління з контролю за харчовими продуктами і ліками США (FDA) на імплантацію чипа для прямого зв’язку з комп’ютером у мозок другого добровольця. Організація вже шукає другого пацієнта для клінічних випробувань.
Як зазначає The Wall Street Journal, регулятор схвалив зміни в процес імплантації чипа Neuralink, запропоновані компанією на тлі проблем із пристроєм у першого учасника випробувань Нолана Арбо, паралізованого нижче плечей. Йому імплантували чип наприкінці січня.
Процедуру вживлення виконував спеціальний робот R1, розроблений Neuralink. Вже наступного дня після операції Арбо виписали з лікарні, і за місяць він навчився керувати курсором комп’ютерної миші за допомогою думок через Bluetooth. Імплантат заряджається через індукцію, а його батарея тримає заряд близько 8 годин.
Через місяць після операції Арбо помітив збої в роботі пристрою. Вважається, що більшість із 64 ниткоподібних електродів чипа, імплантованих у мозок, змістилися і перестали зчитувати сигнали. Ймовірною причиною зміщення електродів стало скупчення повітря в черепі після операції. Попри це, наразі здоров’ю та самопочуттю Арбо нічого не загрожує. Доброволець попросив компанію замінити імплант, але йому відмовили. Пізніше інженерам Neuralink вдалося збільшити чутливість електродів, які залишилися на місці, щоб частково відновити функціонал чіпа.
Тепер Neuralink збирається імплантувати свій чип глибше, щоб уникнути повторення проблеми. Імплантацію другого чипа, як очікується, збираються провести в червні. Реєстр пацієнтів уже налічує понад 1000 паралізованих добровольців, хоча для участі у випробуваннях підходять менше сотні з них. Попри це Neuralink продовжує пошук добровольців для імплантації другого чипа.
Загалом до кінця 2024 року компанія планує імплантувати свої пристрої 10 добровольцям. Найближчими місяцями Neuralink також має намір подати заявки на проведення випробувань зі своїми чипами в Канаді та Сполученому Королівстві.