У 2015 році засновник Facebook пообіцяв читати по одній книжці кожні два тижні. “Книги дозволяють повністю вивчити тему та зануритися в неї глибше, ніж засоби масової інформації”, – впевнений успішний підприємець. Які книги рекомендує Марк Цукерберг?
“Чому одні країни багаті, а інші бідні”: Дарон Анжемоглу та Джеймс Робінсон, 2012
Чому такі неблагополучні держави, як Зімбабве, Конго та Сомалі зазнають невдач у той час, коли інші розквітають? Щоб відповісти на це питання, автори протягом 15 років розробляли політекономічну теорію. “Тут досліджуються різні види соціальних інститутів та стимулів, які країни спрямовують на процвітання, економічний розвиток та викорінення бідності”, — пише Марк Цукерберг.
“Геном: автобіографія виду в 23 розділах”: Метт Рідлі, 1999
Метт Рідлі надає повну історію розвитку генетики та порівнює її з революцією. Стрімкий розвиток науки та поширення інформації, на його думку, породжує чутки про мутантів, але непоміченими залишаються відкриття нових методів лікування генетичних захворювань.
“Раціональний оптиміст”: Метт Рідлі, 2010
Це єдиний автор, який двічі з’являється у списку Цукерберга. Книга присвячена ідеї про те, що, незважаючи на поточні кризи та тимчасовий регрес, людство має гарні перспективи.
Метт Рідлі пише, що розум єдиний, а не розірваний на безліч окремих інтелектів, і вважає, що люди рухаються вперед лише тоді, коли діють спільно.
“Розмаїття релігійного досвіду”: Вільям Джеймс, 1902
Автор цієї книги – один із найвідоміших філософів XIX і початку XX століття. Релігія тут розглядається не як соціальний інститут, а як сукупність почуттів, дій та досвіду окремої особистості.
“Найкраще в нас”: Стівен Пінкер, 2011
Стівен Пінкер вважає, що ми живемо у наймирніший час за всю історію людства. Він пояснює, чому насильства стає дедалі менше з часом. На думку засновника Facebook, автор добре пояснює процеси, що відбуваються, пропонуючи ідеї того, як ми можемо продовжити цю тенденцію.