Ілон Маск – людина року за версією Time та Financial Times. Успішний винахідник, бізнесмен, засновник Tesla та SpaceX, що також став найбагатшою людиною світу в 2021 році. Що читає геній нашого часу? Ми зібрали 5 книг, які рекомендує Ілон Маск.
“Від нуля до одиниці. Як створити стартап, який змінить майбутнє”, Пітер Тіль (2014)
Пітер Тіль – мільярдер, який створив платіжну систему PayPal, та перший інвестор Facebook. Він вважає, що основа будь-якого успішного стартапу – це унікальний продукт, і розповідає, як створювати не просто стартапи, а майбутні монополії, на прикладі Facebook, Microsoft, eBay, Twitter та багатьох інших.
Крім того, книга містить рекомендації щодо формування згуртованої команди. Нагадаємо, що Маск також був одним із засновників Х.com, що згодом трансформувалася у платіжний сервіс PayPal.
“Життя 3.0 Бути людиною в епоху штучного інтелекту”, Макс Тегмарк (2017)
Макс Тегмарк у своїй книзі обговорює популярні питання щодо майбутнього штучного інтелекту: як він вплине на світ? Що станеться з людськими почуттями після появи штучного інтелекту? Автор говорить про три етапи розвитку життя на землі: 1.0 – біологічне життя, 2.0 – культурне життя, отримання знань та досвіду, 3.0 – те, що ще не з’явилося, здатність радикально змінювати свою будову, не чекаючи еволюції.
“Штучний інтелект. Етапи. Погрози. Стратегії”, Нік Бостром (2014)
“Штучний інтелект небезпечніший за ядерну зброю”, — вважає Маск. Тому він рекомендує прочитати книгу, яка розповідає, як впоратися зі швидкозростаючою технологічною індустрією і якими наслідками це загрожує.
Раніше засновник Tesla зізнався, що побоюється штучного інтелекту, і порівняв розробки в цій галузі з “викликом диявола”. У розмові з журналісткою він зазначив, що “штучний інтелект необов’язково має ненавидіти нас, щоб знищити”.
“Машина зупиняється”, Едвард Морган Фостер (1909)
Антиутопія, де люди живуть під землею без зв’язку один з одним, оскільки поверхня Землі непридатна життя. Усі їхні потреби забезпечує «Машина», якою вони керують кнопками, встановленими у кімнатах. У своєму оповіданні Фостер передбачив появу далеких авіаперельотів, інтернету та відеоконференцій. Згодом люди починають поклонятися інструкції з користування “Машиною” – Книзі, а будь-яке інакодумство переслідується.
“Атлант розправив плечі”, Айн Ренд, 1957
Це соціальна антиутопія, що описує світ, який тримається на талановитих творцях-одинаках – Атлантах. Коли творці-Атланти програють у боротьбі з соціалістичним урядом, світ занурюється у хаос.