Понад 70 000 відвідувачів зібрались цьогоріч на одній з найбільших технологічних конференцій у світі Web Summit, що проходить у Лісабоні, Португалія. FinTech Insider відвідує захід та інформує читачів про “найгарячіші” тренди та обговорення в рамках саміту.
ШІ змінює кожну галузь
Штучний інтелект – ключова тема цьогорічного Web Summit. Десятки обговорень за участі провідних експертів технологічної галузі присвячені їй.
Так, за словами Лінди Яо, глобальної віцепрезидентки Lenovo з ШІ-сервісів та рішень, штучний інтелект лише на початку свого шляху, і це “гамбіт, а не лотерея”, каже Яо.
Lenovo зарекомендувала себе як один зі світових лідерів у розробках ШІ та оголосила про кілька амбітних проєктів за останній рік, які пов’язані зі штучним інтелектом і його можливостями.
Лінда Яо назвала найпопулярніші напрямки використання ШІ на даний час. Це: генерація контенту, отримання структурованих висновків з великого обсягу контенту, генерація коду та трансформація служби підтримки. А одним із перспективних напрямків використання ШІ представниця Lenovo бачить створення ШІ-помічників, що є відображенням глобального тренду гіперперсоналізації.
Кріштіану Амон, генеральний директор і президент Qualcomm, заявив, що здатність людей ефективно взаємодіяти зі штучним інтелектом є революційною та має бути вдосконалена. Він порівняв розвиток ШІ з еволюцією смартфонів і зазначив, що впровадженню останніх сприяв доступ до широкосмугового інтернету, можливість створювати застосунки та зміна користувацького досвіду, особливо завдяки можливості вирішувати багато питань одним дотиком до екрану. Все це потрібно врахувати зараз у впровадження штучного інтелекту в повсякденне життя.
Джоан Ханнафорд, ІТ-директорка і CPO Deutsche Bank, розповіла про штучний інтелект у фінансах. За її словами, ШІ відіграватиме невід’ємну роль у роботі Deutsche Bank у майбутньому. Наразі в банку тестують 65 варіантів використання ШІ – переважна більшість з них стосуються операційної ефективності.
Одна з панельних дискусій сьогодні була присвячена обговоренню Закону про штучний інтелект в ЄС (EU AI Act), який набув чинності наприкінці літа, однак попереду ще дуже багато роботи з його впровадження. Як зазначили учасники дискусії, всі гравці на ринку, особливо стартапи та невеликі компанії, чекають на галузеві стандарти щодо ШІ, аби впроваджувати розробки у цій галузі безпечно та згідно з регуляторними вимогами.
Закон про штучний інтелект в ЄС став по суті першим документом у світі, що створює нормативну базу в сфері ШІ. Невдовзі адаптовану версію EU AI Act можуть впровадити Велика Британія та інші країни, впевнені експерти.
Україна на Web Summit 2024
Олег Половинко, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, провів на Web Summit 2024 пресконференцію, присвячену диджиталізації Києва в період повномасштабної війни. За його словами, саме диджиталізація, що зокрема представлена розвитком застосунку “Київ Цифровий”, допомагає киянам та гостям міста вижити та продовжувати вести комфортне життя в іноді непростих умовах. Наразі кількість користувачів міського суперапу складає 3,9 млн осіб при офіційній кількості жителів Києва в 3,5 млн (серед користувачів є не лише офіційно зареєстровані кияни).
Команда застосунку “Київ Цифровий” на Web Summit націлена на пошук партнерів та обмін досвідом з іншими європейськими містами, зазначив Олег Половинко.
Також він виділив напрямки, на яких міста повинні фокусуватися, щоб стати “розумними” містами. Це, в першу чергу, фокус на безпеці населення (відповідно, на розвитку сервісів, які допоможуть в надзвичайних ситуаціях), а також стійкість, що включає побудову прямої комунікації з жителями.
На Web Summit 2024 також представлена технологічна екосистема України. На українському стенді, наприклад, група компаній “Епіцентр” представила розробку “Epicentr Metaverse”. Вона дозволяє через VR-окуляри віртуально відвідати ТРЦ компанії у Чабанах (Київська область). Як зазначили в компанії у коментарі FinTech Insider, в подальшому планується функціонал здійснення покупок в Епіцентрі у метавсесвіті.
Web Summit 2024 проходить у Лісабоні з 11 по 14 листопада. Кількість відвідувачів заходу цьогоріч – 71 528, вони приїхали з 153 країн. 3050 компаній мають стенди на Web Summit 2024, також організатори повідомили про 1066 інвесторів, 935 спікерів та 2005 медіа в рамках заходу. Рекордні 44% стартапів цьогоріч засновані жінками.