Державна податкова служба України запроваджує комплекс заходів для врегулювання податкових питань мобілізованих ФОПів та ветеранів. У ДПС готують пропозиції щодо змін у законодавстві та створюють в регіонах робочі групи, які надаватимуть консультації.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова ДПС Руслан Кравченко.
На сьогодні понад 3 тисячі мобілізованих ФОПів мають податковий борг майже 30 млн гривень. Вони можуть бути звільнені від сплати податків, якщо подадуть заяву за місцем податкової реєстрації протягом 10 днів після демобілізації. Втім, на практиці вкластися в такий термін вкрай важко.
Проблема виникає через те, що ФОП 1-ї та 2-ї груп зобов’язані щомісячно авансом сплачувати єдиний податок і військовий збір, а для уникнення автоматичних нарахувань необхідно подавати заяву про неможливість виконання податкових обов’язків. Однак під час мобілізації та служби підприємці рідко мають можливість зробити це вчасно.
Для вирішення цієї проблеми ДПС розробляє пропозиції щодо змін до законодавства, які передбачають збільшення термінів подання заяви, та ініціює підписання протоколу з Міністерством оборони для отримання точної інформації щодо мобілізованих ФОП. Крім того, у кожному регіоні будуть створені спеціальні робочі групи та “гарячі лінії” для надання консультацій мобілізованим підприємцям та членам їхніх родин.
Податкова служба також проводитиме інвентаризацію скарг та листів ФОП щодо списання нарахованих податкових зобов’язань з дати їх мобілізації та аналізуватиме результати їх розгляду в регіонах. “Працюємо над тим, щоб питання, пов’язані з податковими зобов’язаннями мобілізованих ФОП та ветеранів, були врегульовані справедливо та без бюрократії”, – підкреслили у відомстві.
Раніше на конференції UAFIN.TECH 2024: Future with AI голова Асоціації підприємців-ветеранів АТО Сергій Позняк наголосив, що бізнес України перебуває в окопах прямо зараз, адже 13% військових – це підприємці, 600 000 яких стануть ветеранами війни.