Намагання російських фірм здійснювати платежі за товари в Китаї на тлі побоювання вторинних санкцій з боку місцевих банків породили процвітаючий ринок посередників. Нині половина всіх платежів російських компаній за китайську продукцію оброблюють компанії-посередники.
Як зазначає Reuters, Міністерство фінансів США попередило, що може накласти санкції на організації, які сприяють подібним транзакціям, і звернулося до іноземних банків з проханням посилити контроль за дотриманням законодавства. У зв’язку з цим банки в Китаї почали згортати свої операції з російським бізнесом, який, своєю чергою, намагається відкрити рахунки в єдиному російському кредиторі з китайською філією, що призвело до утворення вузького місця.
Джерела, серед яких торгові консультанти, банкіри, імпортери та експортери, зазначають, що через тривалі затримки з транзакціями та відвантаженнями компанії вдаються до послуг посередників, попри високі комісійні та ризики конфіскації вантажів у третіх країнах. Місцеві підприємці нібито “просто ходять від банку до банку, відкриваючи поточні рахунки”, а якщо їхній платіж не проходить, “вони йдуть до наступного”.
Інше джерело повідомило, що багато компаній почали використовувати платіжних агентів і створювати ланцюжки тимчасових компаній, що дозволяє обробляти платежі набагато швидше. Посередниками є юридичні особи з Гонконгу, Киргизстану, Казахстану, Об’єднаних Арабських Еміратів та інших країн, які вважаються “дружніми” до росії.