Державна податкова служба України за перші 20 днів березня виявила 1,4 мільйона переказів на суму 1,6 мільярда гривень від продажу товарів онлайн без використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Про це повідомила пресслужба відомства у відповідь на запит Forbes Ukraine.
Податківці ідентифікували 11 тисяч громадян, які не зареєстровані як фізичні особи-підприємці, але систематично отримували кошти від онлайн-торгівлі на особисті рахунки. За даними служби, на рахунок однієї такої особи могло надходити понад 50 переказів від продажів на онлайн-платформах, маркетплейсах та через поштові сервіси.
З 1 березня 2025 року ДПС запровадила новий інструмент фінмоніторингу та нову форму чеків, що дозволяє відстежувати такі операції на постійній основі. Служба тепер отримує з Системи обліку даних РРО інформацію щодо громадян, які фактично займаються підприємницькою діяльністю без державної реєстрації, та ФОПів, які не використовують зареєстровані РРО/ПРРО.
“ДПС насамперед націлена на профілактику та упередження порушень, які можуть виникати у платників податків та громадян через хибну організацію господарських операцій, та не має на меті лише застосування фінансових (штрафних) санкцій”, – зазначили у ДПС раніше.
Податкова служба закликала громадян та підприємців, які займаються онлайн-торгівлею, офіційно зареєструватися як суб’єкти господарювання, здійснювати розрахунки через належним чином зареєстровані РРО/ПРРО та дотримуватися податкового законодавства, щоб уникнути фінансової та адміністративної відповідальності.
Нагадаємо – ДПС повідомила, що інформація про штрафи за продаж особистих речей на інтернет-майданчиках не відповідає дійсності. Низка медіа поширили новини про те, що податкова нібито почала штрафувати продавців з OLX, Prom, соцмереж та інших платформ і автоматично відстежує всі грошові перекази на рахунки осіб, навіть якщо вони продають онлайн особисті речі.