У Південній Кореї влада сформувала міжвідомчий підрозділ для боротьби з криміналом на крипторинку. До тимчасового спецпідрозділу окрім прокуратури країни увійдуть експерти судових, фінансових, податкових та митних органів.
Як зазначає Reuters, посилаючись на місцеву прокуратуру, міжвідомча група працюватиме поки влада Південної Кореї не сформує та не запустить чітке законодавство під крипторинок.
За оцінками правоохоронців, що збитки від криптовалютних злочинів з 2017 по 2022 роки зросли на 118% до $797,8 млн.
Група займеться розслідуваннями високої волатильності токенів, незаконних торгів, ухилень від сплати податків, а також приховування злочинних доходів та відшкодування злочинних доходів. Висока активність шахрайства зберігається і на південнокорейських біржах, зазначає прокуратура. Там із 2021 року кількість транзакцій, пов’язаних із підозрою на злочин, підскочила на 1263%.
Проте втрати південнокорейського ринку не обмежуються лише шахрайствами навколо криптовалюти. Корейська розвідка раніше повідомила, що хакери Північної Кореї змогли обчистити крипторинок Південної Кореї на $700 млн у 2022 році. При цьому в розвідці вважають, що північнокорейський режим поки не зміг перевести в готівку вкрадену криптовалюту.
На думку Південної Кореї, КНДР продовжить і надалі робити спроби крадіжки криптовалют, оскільки вкрадена криптовалюта може покривати до 30% від усіх валютних доходів КНДР.
Рекордні крадіжки криптовалюту дозволили Північній Кореї прискорити розвиток програми балістичних ракет. У 2022 році зроблено не менше семи десятків пусків, включаючи вісім міжконтинентальних балістичних ракет.