Криптоком’юніті обговорює публікацію, датовану січнем 2010 року, у якій один з криптоентузіастів запропонував продати JPEG-зображення зі шпалерами для робочого столу за 500 біткоїнів. Користувачі виявили, що у лютому зазначений у оголошені гаманець отримав транзакцію на 500 біткоїнів, хоч і припускається, що транзакція була пожертвою, а не продажем.
Як пише BeInCrypto, незалежний розробник опублікував знімок повідомлення, у якому учасник форуму Bitcointalk пропонує продати шпалери для робочого столу за 500 біткоїнів ($1 за курсом 2010 року, близько $14 млн за поточним курсом).
“Щоб отримати зображення, будь ласка, надішліть мені монети, а потім надішліть приватне повідомлення, вказавши час, коли ви їх відправили. Я відповім на ваше приватне повідомлення з посиланням на картинку. Зображення, яке я продаю, є моїм власним твором із роздільною здатністю 1280×960 — чудово підходить для фону робочого столу”, — пише користувач під ніком Сабунір.
У повідомленні від 24 січня 2010 року він вказує адресу свого гаманця, а також отримує відповідь від засновника першої криптовалюти — Сатоші Накамото, який намагався допомогти користувачам із транзакцією.
Інші користувачі форуму відповіли, що не зацікавлені у витрачанні грошей на шпалери для робочого столу. 9 лютого Сабунір пише, що його пропозиція виявилася небажана, та запитує у користувачів про причини, щоб вдосконалити його майбутні спроби.
Проте спільнота виявила, що 24 лютого на зазначений Сабуніром гаманець надійшло дві транзакції: на 100 та 500 біткоїнів.
Раніше майже беззаперечно вважалося, що перша покупка за біткоїн відбулася 22 травня 2010 року, коли один криптоентузіаст купив дві піци за 10 000 біткоїнів ($25 за тодішнім курсом, близько $270 млн за поточним). На честь цієї події криптоком’юніті започаткувало свято — День піци, та влаштовує безліч ініціатив, пов’язаних із цим днем — від вечірок до відкриття реальних піцерій.
З іншого боку, деякі користувачі припускають, що транзакції на гаманець Сабуніра могли бути пожертвою, а зазначене JPEG-зображення зі шпалерами ніколи не було насправді “продано”.
Сабунір дійсно виставив JPEG на продаж за ціною 500 біткоїнів і отримав таку суму на свою адресу через місяць, проте вже наступного дня на форумі дякує двом користувачам за “донат”. Водночас він зазначає, що це надихає його продовжувати малювати за біткоїн.
Без особистого підтвердження Сабуніра залишається невідомим, чи відбувся продаж, чи це справді пожертва.