Оцінка українським населенням свого добробуту практично не змінилася і тримається на приблизно подібному до довоєнного рівня. Падіння доходів та втрата роботи під час війни практично не вплинуло на те, як вони оцінюють своє фінансове становище.
Як зазначає Київський міжнародний інститут соціології, посилаючись на результати опитування у травні-червні 2023 року серед 2013 респондентів (похибка — не більше 2,4%), 64% українців зіткнулися зі зниженням доходу, а 27% унаслідок вторгнення втратили роботу, значна кількість втратили майно і житло.
Водночас частка людей, які оцінюють свій добробут на високому рівні, перед повномасштабним російським вторгненням становила 22%, після його початку знизилася до 16-17%, але станом на травень 2023 року повернулася до рівня 23%.
Частка людей з “середнім” добробутом в період між лютим 2022 року і травнем 2023 року була на рівні 35-36%. “Низький” або “дуже низький” добробут зараз мають 39% респондентів, тоді як перед вторгнення аналогічний показник становив 41%.
“Попри об’єктивне зниження доходів двох третин населення України самооцінки добробуту майже не змінилися, бо запити людей під час війни суттєво знизилися вони частіше задовольняються тим, що мають, і вважають, що їм вистачає на їжу чи одяг навіть за істотного зниження доходів”, — пояснюють в КМІС.