Різке зниження вартості більшості криптовалют на ринку збільшило ймовірність дефолту в Сальвадорі, пише The Wall Street Journal. Державний борд країни перевищує $24 млрд, при цьому активи Сальвадора, номіновані в біткоїні на суму $100 млн до зниження цін на ринку криптовалют, подешевшали на третину.
Крім того, у січні 2023 року Сальвадор має виплатити $800 млн за облігаціями. На початку травня агентство Moody’s знизило борговий рейтинг Сальвадора до Caa3, що означає “високий ризик дефолту”.
Міністр фінансів Сальвадора Алехандро Селайя заявив, що випуск біткоїн-облігацій було відкладено через падіння вартості криптовалюти. Незважаючи на нестабільну ситуацію на крипторинку, 9 травня президент країни Найіб Букеле оголосив про покупку 500 BTC ($15,3 млн на момент угоди).
Переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про кредит у розмірі $1,3 млрд минулого року зайшли в глухий кут через рішення Букеле зробити біткоїн законним платіжним засобом Сальвадора. Обидві сторони все ще ведуть переговори щодо скорочення бюджетного дефіциту та заборгованості країни, а також щодо мінімізації ризиків, пов’язаних із переходом країни на віртуальну валюту. На початку цього року МВФ закликав Сальвадор позбавити біткоїн статусу законного платіжного засобу через ризики для фінансової стабільності.
Станом на березень 2022 року, 14% підприємств у Сальвадорі використали біткоїн для укладання угод. Згідно з дослідженням державної Торгової палати, більше 90% компаній заявили, що визнання біткоїна платіжним засобом ніяк не вплинуло на їхній дохід.
Вас зацікавить – Сальвадор і біткоїн: порятунок для держави чи порожні амбіції президента