У лютому бізнес пом’якшив негативні оцінки поточних результатів та перспектив своєї діяльності. Однак низка ризиків, а також сезонне послаблення економічної діяльності на початку року продовжували стримувати економічну активність підприємств та негативно впливали на їхні очікування.
Як зазначається у релізі Національного банку, індекс очікувань ділової активності (ІОДА) у лютому 2024 року зріс до 47,5 пункту з січневих 41 п.
Підприємства торгівлі єдині серед опитаних секторів позитивно оцінили свою ділову активність завдяки зниженню інфляційного тиску, збереженню стійкості валютного ринку та сталому споживчому попиту. Секторальний індекс у лютому зріс до 50,1 п. з січневих 38,9 п.
Підприємства промисловості пом’якшили, проте зберегли песимістичні очікування щодо результатів своєї економічної діяльності, зважаючи на високі безпекові ризики та логістичні проблеми через блокування західного кордону. Секторальний індекс у лютому становив 48,3 п., а у січні – 43,7 п.
Підприємства сфери послуг також пом’якшили, але зберегли негативні оцінки щодо своїх економічних перспектив, зважаючи на посилення безпекових ризиків, збільшення витрат на логістику та слабкий попит. Секторальний індекс становив 45,3 п. порівняно з 40,4 п. у січні.
Підприємства будівництва п’ятий місяць поспіль надали найпесимістичніші серед опитаних секторів оцінки економічних результатів своєї діяльності, зважаючи на сезонне послаблення економічної активності, слабкий інвестиційний попит та значний дефіцит кваліфікованих кадрів. Секторальний індекс становив 43,7 п. порівняно з 31,9 п. у січні.
Оцінки щодо зайнятості залишаються стриманими. Керівники підприємств торгівлі очікують на незначне збільшення чисельності працівників, решта опитаних прогнозують нижчі темпи скорочення персоналу, найскладніша ситуація – в секторі будівництва.