Міжнародний орган, який здійснює нагляд за боротьбою з відмиванням грошей, виключив Об’єднані Арабські Емірати зі свого “сірого списку”. На думку представників Групи з розроблення фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) здатність ОАЕ боротися з незаконними грошовими потоками значно покращилася.
Як зазначається у релізі органу, зі списку юрисдикцій, які перебувають під посиленим моніторингом, виключили Барбадос, Гібралтар, Уганду та ОАЕ за “значний прогрес у вирішенні стратегічних недоліків ПВК/ФТ, які раніше були виявлені під час їхніх взаємних оцінок”.
Країна Перської затоки, яка історично приваблювала мільйонерів, банкірів та хедж-фонди, у 2022 році потрапила під пильну увагу FATF через високий ризик відмивання грошей та фінансування тероризму, до якого були залучені високопоставлені установи, включаючи банки.
Водночас, як зазначає Reuters, ЄС продовжує вважати цю країну країною з високим ризиком відмивання грошей та фінансування тероризму, поряд з іншими 25 країнами. Наглядовий орган Європейського Союзу за фінансовими ринками, ESMA, заборонив європейським банкам та іншим установам здійснювати клірингові операції з Дубайською товарною кліринговою корпорацією.
Попри занепокоєння з боку європейського регулятора, ОАЕ докладають зусиль для стримування фінансових злочинів і підозр у відмиванні грошей. Конкретні заходи, вжиті ОАЕ, включають посилення міжнародного співробітництва, збільшення кількості фінансових розслідувань і судових переслідувань, а також приведення регулювання віртуальних активів у відповідність до міжнародних стандартів, щоб зменшити спекуляції з криптовалютами та фінансування з сумнівних джерел.
Очікується, що видалення ОАЕ із “сірого списку” відкриє для керуючих активами та фондами доступ до світових ринків та інвесторів, водночас заохотить міжнародні фінансові установи встановлювати або розширювати свою присутність у країні.