США, Сполучене Королівство, Німеччина та ще 15 держав підписали угоду про захист споживачів від неправомірного використання штучного інтелекту. У документі представлено рекомендації для компаній-розробників ШІ з метою захистити системи зі штучним інтелектом від зловмисників.
Як зазначає Reuters, зокрема компаніям, що розробляють і впроваджують ШІ, рекомендується зробити ці системи “безпечними за структурою”, щоб їх не могли використовувати у своїх інтересах кіберзлочинці, а конфіденційні дані користувачів не потрапляли до третіх осіб. При цьому потенційні ризики повинні враховуватися на всіх стадіях роботи з ШІ — на стадіях розробки, впровадження, експлуатації та обслуговування.
У документі йдеться, що системи ШІ схильні до нових вразливостей, які необхідно враховувати поряд зі стандартними загрозами кібербезпеки. Коли темпи розвитку високі, безпека часто може відходити на другий план. Однак безпека має бути основною вимогою не тільки на етапі розроблення, а й упродовж усього життєвого циклу системи.
Інструкції в договорі не обов’язкові до виконання, проте ця угода за участю 18 держав вважається важливим кроком. Документ наголошує на тому, що найважливішим аспектом під час розроблення технології ШІ має бути безпека.
Раніше ЄС, Німеччина, Франція, США, Україна та деякі інші країни, а також представники великих IT-концернів, включно з менеджерами OpenAI й Tesla, підписали “Декларацію Блечлі”. Вона закликає до безпечного розроблення та впровадження технологій штучного інтелекту.