Шлезвіг-Гольштейн, найпівнічніша земля Німеччини, одна з 16, розпочала перехід від використання операційної системи Microsoft Windows. Планується переналаштування 30 тисяч комп’ютерів, які використовуються для виконання функцій місцевого самоврядування, до роботи на безкоштовній ОС з відкритим кодом Linux.
Як зазначається в релізі на сайті землі Шлезвіг-Гольштейн, комплексний план переходу включає заміну Microsoft Office на LibreOffice, Windows на ще не визначений дистрибутив Linux, а пропрієтарних програм на еквіваленти з відкритим кодом.
Ключовою мотивацією для переходу на програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом називається незалежність, розв’язання проблеми занепокоєння щодо безпеки даних.
Також як причина відмови від Microsoft раніше озвучувалися нові високі вимоги до апаратного забезпечення з Windows 11. Переходячи на Linux, Шлезвіг-Гольштейн планує обійти ці обмеження, а також створити середовище, сприятливе для інновацій та адаптивності. Такий підхід має на меті не лише оптимізувати економічну ефективність, але й посилити кібербезпеку та сприяти безперешкодній співпраці.
Крім того, перехід має суттєві економічні наслідки. Перенаправляючи ресурси з ліцензійних платежів на внутрішні програмні послуги, Шлезвіг-Гольштейн прагне активізувати свою цифрову економіку і стимулювати зростання робочих місць у регіоні.
Очікується, що регіон стане піонером у сфері цифрових технологій і першим утворенням, яке запровадить цифрове суверенне робоче місце в державній адміністрації. Водночас посадовці досі не обрали дистрибутив Linux, який планують встановлювати замість операційної системи від Microsoft.
Варто зазначити, що це не перша така ініціатива у країні. Ще у 2001 році Мюнхен ініціював перехід з Windows на власний дистрибутив Linux, LiMux. Спочатку планувалося завершити перехід за 12 років, але до 2013 року на LiMux було переведено близько 15 000 з 18 000 комп’ютерів у місті. Проте у лютому 2017 року місто проголосувало за повернення до Windows.