На початку літа необанк української компанії Fintech Farm, яку заснували Дмитро Дубілет, Микола Безкровний та Олександр Вітязь, в Азербайджані Leobank перетнув позначку в 1 млн клієнтів. Наступного року фінтех-проєкт планує досягти такого ж результату у Вʼєтнамі.
Як зазначає Forbes Ukraine, наприкінці 2022-го Leobank досяг точки беззбитковості та став прибутковим. Партнери не розкривають фінансових показників. За даними звітності Unibank, на базі якого працює проєкт, чистий прибуток за перший квартал 2023-го становить близько $2,5 млн в еквіваленті. Рік тому був порівнянний збиток.
Протягом 2022-го обсяги карткових операцій Unibank зросли у 2,5 раза. За масштабами Leobank вже перевищив власний картковий бізнес банку-партнера, каже кофаундер проєкту Безкров. Він сказав, що в Баку кожна третя людина користується їхніми картками. Насправді вони є другим за величиною банком за кількістю клієнтів і транзакціями.
Партнери розраховують, що проєкт виросте ще на 50% та досягне 1,5 млн клієнтів до кінця наступного року.
Після запуску у березні 2023-го вʼєтнамський проєкт Fintech Farm Liobank вже має 100 000 клієнтів. Плани Fintech Farm на Вʼєтнам – принаймні 1 млн клієнтів уже в першій половині 2024-го. Восени 2022 року Fintech Farm домовилася з місцевим Orient Commercial Bank. Це середня за розмірами вʼєтнамська фінустанова.
Попри те, що Fintech Farm планувала розпочати експансію в Африку та Азію з Нігерії, зараз цей ринок не є пріоритетним для партнерів.
Місцевий проєкт, що називається Fibo, вже пройшов тестовий період. Зараз Fintech Farm шукає у Нігерії банка-партнера, розповідає Безкровний. Поки проєкт працює на власній фінансовій ліцензії та випускає картки в обмеженому партнерстві з Providus Bank.
Уже наступного року там планують запустити B2B-продукт за моделлю Software as a Service. Безкровний пояснив, що вони називають це Neobank in a Box. Це дасть змогу виходити на більшу кількість ринків, оскільки воно дозволить будь-кому створити необанк за допомогою їхньої платформи.