Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики прийняв доопрацьовану версію законопроєкту 9269 щодо фінансового моніторингу політично значущих осіб (Politically Exposed Persons, PEP). Зміни до документа готував Національний банк разом з Міністерством фінансів.
Як зазначив парламентар та перший заступник голови фінансового комітету Ярослав Железняк, перша зміна затверджує, що через 12 місяців після звільнення PEP з посади, всі субʼєкти фінмоніторингу мають переглянути його ризик і можуть його значно зменшити.
Також зміни вносять запобіжники проти використання банками та іншими субʼєктами первинного фінансового моніторингу використання формального підходу. За зловживання с жорстким фінансовим моніторингом банк та інші фінансові установи можуть бути оштрафовані до 100 тисяч неоподаткованих мінімумів.
За словами Железняка, цей пункт є структурним маяком меморандуму з Міжнародним валютним фондом і має бути виконаний до кінця вересня 2023 року.
Раніше, у червні цього року Нацбанк унормував окремі питання забезпечення належного застосування ризикоорієнтованого підходу банків до PEP. Раніше правила фінансового моніторингу політично значущих осіб містилися в рекомендаційних листах.