Національний банк України представив документ з розвитку регуляторних технологій на фінансовому ринку країни. Зелена книга розкриває позицію регулятора щодо ключових питань розвитку регтеху та створена для подальшого обговорення з учасниками ринку.
Про це повідомили у пресслужбі НБУ. За словами заступника Голови НБУ Олексія Шабана, сучасні процеси банків щодо вивчення клієнтів, боротьби з шахрайством та відмиванням коштів часто не відповідають викликам сьогодення. Нацбанк має намір сприяти впровадженню регтех-рішень, від яких виграють як фінансові установи, так і споживачі.
У центрі уваги регулятора – регтех-рішення з регуляторного комплаєнсу (дотримання вимог регулятора) у сфері надання фінансових послуг за такими напрямами:
- управління ризиками;
- надання звітності регулятору та іншої інформації на його вимогу, розкриття інформації;
- запобігання та протидія легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, санкційний скринінг;
- запобігання та протидія шахрайству. Впровадження таких технологій допоможе оптимізувати процеси комплаєнсу, що позитивно вплине на всіх учасників фінансового ринку.
Як наголосили в НБУ, основою розвитку регтеху має стати активна співпраця між банками, небанківськими установами та постачальниками регтех-рішень. Така взаємодія дозволить фінансовим установам не тільки відповідати вимогам ринку, але й стати лідерами інновацій.
Національний банк планує розпочати діалог через опитування учасників ринку, ініціювати роботу над заходами з розвитку регтеху та зафіксувати спільні напрацювання в Білій книзі. Це допоможе визначити оптимальні шляхи розвитку регуляторних технологій та реалізувати їх на практиці.
Нагадаємо – у червні 2024 року Міністерство цифрової трансформації презентувало Білу книгу з регулювання ШІ в України. Цей документ описує підхід щодо впровадження майбутнього регулювання штучного інтелекту в Україні та кроки на шляху до нього.