Цього тижня в Амстердамі проходить наймасштабніша фінтех конференція Європи Money20/20 Europe. Вчора FinTech Insider як медіапартнер заходу поділився найцікавішим за підсумками першого дня події, сьогодні розповідаємо про головне за другий день.
Найвпливовіші стартапи-дизраптори за оцінкою Money20/20 Europe
Сьогодні були представлені шість найуспішніших фінтех-стартапів Європи нині, які здатні змінити галузь фінансових технологій, за оцінкою експертів Money20/20 Europe:
- Flexvelop: стартап пропонує вбудоване платіжне рішення для фінансування оренди нового бізнес-обладнання для торговців (онлайн і офлайн). Flexvelop пропонує гнучку альтернативу класичному лізингу.
- Brite Payments: постачальник платежів з рахунку на рахунок (A2A) на базі відкритого банкінгу.
- Kore Labs: RegTech-стартап, який працює над оцифруванням управління фінансовими продуктами, зменшенням регуляторних ризиків, витрат та часу виведення фінансових продуктів на ринок.
- Nomyx: компанія з управління цифровими активами, яка використовує технологію блокчейн, щоб пропонувати безпечні та прозорі послуги з управління активами.
- Velexa: постачальник B2B-рішень для інвестування та торгівлі.
- NALA: мобільні грошові перекази в Африку з різних країн світу.
Цифровий євро – платформа для інновацій
Цілком ймовірно, що цифровий євро буде запущений в Європі, проте це не є неминучим. Про це під час одного з обговорень заявила Евельєн Вітлокс, відповідальна за напрямок розробки цифрового євро в ЄЦБ. За її словами, цифровий євро стане лише додатковою опцією, електронним еквівалентом готівки, щоб користувачі мали вибір та змогли використовувати гроші центрального банку для платежів.
Як зазначила Вітлокс, у разі запровадження цифрового євро торговці, які вже приймають будь-які цифрові платіжні методи, будуть зобов’язані приймати цифровий євро. При цьому одним із викликів стануть неєвропейські торговці, адже найголовнішим завданням є надати користувачам можливість платити за допомогою цифрового євро так само просто і легко, як сьогодні здійснюються всі інші платежі – будь-де і будь-коли.
Також представниця Європейського банку назвала цифровий євро платформою для інновацій, яка стане суспільним благом.
Від відкритого банкінгу до відкритого…всього
Одним із найважливіших трендів у Європі, що набирає обертів, є відкритий банкінг. Проте як зазначили експерти, ця технологія не обмежиться лише фінансами – невдовзі ще більше галузей впроваджуватимуть її. Зокрема, телекомунікаційні компанії, компанії з охорони здоров’я, з надання державних послуг – це лише декілька прикладів тих гравців, які чекають на наступні кроки.
При цьому одним із викликів, за словами експертів, стане співпраця між різними регуляторами. Також питання довіри користувачів до відкриття доступу до своїх даних для різних компаній залишається актуальним.