Сьогодні, 4 червня, в Амстердамі стартувала найбільша фінтех-конференція Європи Money20/20 Europe, яка традиційно збирає спільноту для обговорення найактуальніших трендів та рішень, які визначать майбутнє галузі. FinTech Insider став медіапартнером заходу, тож ділимося найцікавішим за підсумками першого дня конференції.
Нові партнерства: Mastercard і bunq, Papara і DriveWealth
Нідерландський необанк bunq, другий за величиною необанк в Європі з 12,5 млн користувачів, оголосив про партнерство з компанією Mastercard, в рамках якої користувачі отримають більш ефективне управління всіма своїми рахунками за допомогою технології відкритого банкінгу. Так, клієнти bunq зможуть додавати рахунки з будь-якого банку до застосунку bunq, завдяки чому в одному місці буде зібрана вся інформація про витрати. Це дозволить ефективніше складати бюджет і планувати майбутні витрати.
В рамках партнерства вперше в Європі у відкритому банкінгу буде застосований штучний інтелект – фінансовий помічник на базі ШІ Finn, розроблений bunq, збиратиме дані про транзакції з усіх рахунків клієнта та за запитом надаватиме аналітику витрат за певний період.
Новий функціонал вже доступний користувачам у Нідерландах, Франції та Німеччині, а невдовзі буде розширений по всій Європі.
Також в перший день Money20/20 Europe про своє партнерство оголосили найбільший турецький фінтех Papara та платформа фінансових технологій DriveWealth. 20 млн клієнтів Papara зможуть інвестувати в американські акції на Nasdaq і NYSE від 1$. Функціонал стане доступним у жовтні. Турецький необанк, що планує стати фінансовим суперзастосунком, має намір зробити інвестиції доступнішими, особливо для молодих користувачів.
Visa випустила 10-мільярдний токен
Платіжний гігант Visa оголосив про випуск 10-мільярдного токена. За даними компанії, технологія токенізації дозволила запобігти шахрайству в торгівлі на суму $650 млн за останній рік.
Токени Visa, що були запущені 10 років тому, дають змогу користувачеві або продавцю токенізувати 16-значний код номера картки, тобто замінити цей номер на цифровий безпечний еквівалент.
ШІ в банках
Штучний інтелект, безперечно, став темою номер один на цьогорічній конференції. Зокрема, впровадження ШІ в банках обговорювали представники таких фінансових гігантів, як ING та Deutsche Bank. Вони зазначили, що банки вбачають величезні перспективи в ШІ, в тому числі для підвищення операційної ефективності та покращення клієнтського досвіду. Проте важливо забезпечити навчання команди, в першу чергу, для безпечного та масштабованого досвіду використання ШІ в банках.
Крім того, на тлі активного розвитку нових технологій у ЄС були розроблені нові регуляторні норми, включаючи DORA, AI Act, FIDA. Кредиторам необхідно забезпечити виконання цих норм.
ТОП-тренди в платежах
Окрім ШІ у фінансах, експерти відзначити такі ключові тренди в платежах, які визначать розвиток галузі у найближчий рік:
- шахраї стають розумнішими, використовуючи ті ж провідні технології, що і компанії
- криптовалюти стають повсюдними, особливо йдеться про стейблкоїни, які не схильні до волатильності, як класичні криптовалюти
- цифрові гаманці: зараз вже 50% цифрових платежів у світі здійснюються з цифрових гаманців, і ця цифра зростатиме завдяки популярності окремих платіжних інструментів, як-от BNPL
- лояльність клієнтів – це основне, і це те, що компанії-челенджери і гравці з інших галузей використовують для досягнення своїх цілей у фінансах.