Найбільші американські банки Goldman Sachs Group Inc. та JPMorgan Chase & Co. почали пропонувати інвесторам деривативні контракти, пов’язані з російським рублем. Про це повідомляє Bloomberg.
Зростання інтересу до російських активів відбувається після того, як представники адміністрації США висловили ідею про можливе пом’якшення санкцій проти рф у рамках потенційної мирної угоди для завершення війни в Україні. Деякі інвестори застерігають проти необдуманих спекуляцій на російських активах, враховуючи складність санкційного законодавства.
У США частина обмежень закріплена законодавчо і потребує схвалення Конгресу перед скасуванням. “Люди значно переоцінюють перспективи для активів, пов’язаних з росією”, — зауважив співзасновник хедж-фонду Promeritum Investment Management Павло Мамай.
Наразі Goldman та JPMorgan пропонують так звані безпоставочні форвардні контракти (non-deliverable forward або NDF), які дозволені західними санкціями, оскільки не передбачають фізичної наявності російських активів та не залучають російських громадян. Ці деривативи надають трейдерам законний спосіб отримати прибуток від зростання курсу рубля.
“Безпоставочні форварди торгувалися періодично, але банки, безумовно, публікують котирування цими днями так, як вони не робили раніше”, — зазначив портфельний менеджер GAM UK Пол Макнамара.
Зауважимо – у 2024 році понад 160 міжнародних компаній остаточно припинили свою діяльність на росії, ліквідувавши чи продавши бізнес. Втім, за дев’ять місяців 2024 року іноземні банки, які продовжують працювати в росії, заробили $2,34 млрд.