Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, керуючись новим законодавством, повністю скасовує свої нормативні акти про сертифікацію фахівців. Відтепер працівникам всіх професійних учасників ринків капіталу не потрібен сертифікат фахівця як для отримання ліцензії, так і для провадження професійної діяльності.
Як зазначається у релізі регулятора, Комісія визнала таким, що втратило чинність Положення про сертифікацію фахівців з питань ринків капіталу та організованих товарних ринків. Це стало можливим завдяки змінам у переліку повноважень регулятора, внесеними законом №3585-IX. Зокрема, у Комісії наразі відсутні повноваження щодо сертифікації фахівців.
Очільник НКЦПФР Руслан Магомедов назвав “застарілою конструкцією” правило, за яким працівник та директор повинні були кожні три роки отримувати сертифікат.
Раніше всі особи, що мали намір займатися професійною діяльністю на фондовому ринку, повинні були отримати відповідний сертифікат. Для цього необхідно було зібрати пакет документів, а сама послуга коштувала 450 грн та займала до 30 діб. Лише з відповідним сертифікатом особа отримувала право на провадження професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках.
У листопаді 2022 року НКЦПФР фактично скасувала процедуру сертифікації учасників під час війни. Обов’язок перевіряти кваліфікацію, ділову репутацію та відсутність конфлікту інтересів переклали на керівника компанії, а регулятор став контролером дотримання цих вимог.
Тимчасово на період дії воєнного стану Нацкомісія вирішила погоджувати призначення осіб лише на керівні посади в профучасниках, ця процедура є безоплатною адміністративною послугою. Також тоді регулятор скасував мінімум необхідної кількості сертифікованих спеціалістів, які мають бути в ліцензіаті.