У Міжнародному валютному фонді (МВФ) розкритикували введення 50% податку на прибуток банків в Україні другий рік поспіль. За словами заступника голови МВФ в Україні Тревора Лессарда, повторне введення такого податку суперечить природі податку на надприбуток, воно підриває довіру до політики і не є ефективним рішенням.
Про це пише Інтерфакс-Україна. На думку Лессарда банки після повторного введення 50% податку на прибуток можуть змінити свою політику прибутку в очікуванні чергового такого підвищення. За словами представника МРФ, для банків буде дуже раціонально підготуватися до третього разу, адже є ймовірність, що податок введуть знову.
“Податки на непередбачувані доходи застосовуються лише на один рік: ви платите політичну ціну за підвищення податків, ви отримуєте великий опір… Якщо ви запроваджуєте податок на надзвичайний прибуток більш ніж один раз, то люди почнуть реагувати, і ви почнете втрачати довіру до політики”, – наголосив Тревор Лессард в інтерв’ю Інтерфакс-Україна у Вашингтоні.
Заступник голови МВФ в Україні зауважив: найкращим вибором буде підвищення українських податків у довгостроковий, ефективний спосіб, що принесе дивіденди в середньостроковій перспективі, на відміну від одноразового підвищення податків, коли наступного року все одно залишиться розрив у доходах.
Нагадаємо – 10 жовтня Верховна Рада прийняла законопроєкт про історичне підвищення податків. Банкіри висловлюють занепокоєння ймовірними наслідками збільшення оподаткування та прогнозують відтік бізнесу в тіньовий сектор.
Голова ради НАБУ також наголосив, що новий податковий закон загрожує інвестиційній привабливості України.