Штучний інтелект став частиною процесів команди Міністерства цифрової трансформації. Деякі продукти вже змінюють взаємодію з державою, інші — запустяться найближчим часом.
Віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своєму Telegram-каналі розповів про 5 цікавих кейсів, над якими працює відомство наразі.
ШІ-чат-бот Наталка
Вже працює та допомагає потенційним партнерам інтегрувати сервіси Дії. Чат-бот обробляє базові запити, допомагає обрати сценарій інтеграції, а далі передає комунікацію реальній людині. Результати за 5 місяців: 2 300+ оброблених запитів, навантаження на менеджерів зменшилося на 30%.
ШІ-асистент у “Дії”
Скоро з’явиться на порталі “Дія”. Асистент допомагатиме обрати потрібну послугу під певну життєву ситуацію та відповідатиме на найпопулярніші запитання.
ШІ для генерації вакансій
Допомагає швидко сформувати структуровані описи вакансій. Також ШІ може зробити вакансію більш креативною, наприклад, додати прикольний опис.
Цифрова експертиза нормативно-правових актів
Вже тестується у Мінцифри. ШІ допомагає юристам аналізувати нормативно-правові акти та завантажувати їх у систему. Результат: 35% актів опрацьовується інструментами ШІ за 72 годин.
ШІ-аналіз та переклад європейського законодавства
Аналізує європейське законодавство й порівнює його з українським. Спрощує та пришвидшує гармонізацію, що є обовʼязковим процесом для Євроінтеграції.
Нагадаємо – Міністерство цифрової трансформації запустило WINWIN AI Center of Excellence – перший у Європі центр для комплексної інтеграції ШІ в державу. Центр розроблятиме та впроваджуватиме штучний інтелект у GovTech-проєкти та ключові сфери життя українців: оборону, медицину, освіту та бізнес.
Також Мінцифри розпочало розробку першої українськомовної LLM національного масштабу. Українська LLM допоможе бізнесу та державі дешевше, зручніше й швидше запускати локалізовані інструменти зі штучним інтелектом.