Компанія Meta розпочала тестування свого першого чипа для навчання систем штучного інтелекту. Як пише Reuters, це важливий крок у стратегії Meta, спрямованої на зменшення залежності від зовнішніх постачальників, зокрема Nvidia.
Наразі розпочато обмежене впровадження нового чипа, якщо випробування пройдуть успішно, компанія планує збільшити виробництво для широкомасштабного використання. Розробка власних чипів є частиною довгострокової стратегії компанії зі зниження інфраструктурних витрат, які зростають через масштабні інвестиції в технології штучного інтелекту.
Новий чип є спеціалізованим прискорювачем, розробленим виключно для завдань, пов’язаних зі ШІ. Це робить його енергоефективнішим порівняно з інтегрованими графічними процесорами (GPU), які зазвичай використовуються для завдань ШІ. Для виробництва чипа Meta співпрацює з тайванською компанією TSMC, одним зі світових лідерів у виробництві напівпровідників.
За словами керівників Meta, компанія планує почати використовувати власні чипи до 2026 року. Спочатку їх застосовуватимуть для рекомендаційних систем, а згодом – і для продуктів генеративного ШІ, таких як чат-бот Meta AI.
Нагадаємо – минулого місяця Цукерберг повідомив, що компанія планує витратити $65 млрд на розширення своєї інфраструктури штучного інтелекту, щоб зміцнити позиції компанії проти конкурентів OpenAI та Google у боротьбі за домінування в цій галузі. Також компанія планує суттєво збільшити свої інвестиції у віртуальну та доповнену реальність – цього року вони перевищать $100 мільярдів.