Бразилія, найбільший фінтех-ринок в Латинській Америці, залучила рекордні інвестиції за останні 3-4 роки. Відомий цей ринок також завдяки цифровому банку Nubank, якому вдалося не тільки надати населенню, традиційно не охопленому банками, послуги цифрових рахунків, програму винагород і багатофункціональний мобільний додаток, але й стати одним із найдорожчих у світі необанків.
Nubank розпочав свій шлях у 2013 році з безкомісійних кредитних карток і надав клієнтам такі послуги, як банківські рахунки, дебетові картки, позики, рахунки для малого бізнесу та BNPL у Бразилії, Мексиці та Колумбії. У 2019 році Nubank залучив $400 млн інвестицій у своєму сьомому раунді фінансування. Всього протягом 12 раундів необанк залучив $2,3 млрд інвестицій, перш ніж вийти на біржу 9 грудня 2021 року. Інвестиції від фонду Уоррена Баффетта Berkshire Hathaway у розмірі $30 млрд ще підвищили оцінку Nubank.
За короткий період бразильський необанк збільшив свою клієнтську базу з 3,7 млн до 48 млн осіб. А 2021 рік був надзвичайно успішним з точки зору зростання – компанія зафіксувала дохід у розмірі $1,6 млрд, що вдвічі більше, ніж у 2020 році. 30% доходу в 2021-му було отримано від інтерчейнджу, 23% дали відсотки за кредитними картками, а близько 15% – від особистих позик. Вартість залучення одного клієнта Nubank (CAC) становить $5, а щомісячний дохід від клієнта – $59. На маркетинг компанія витрачає близько 4% свого доходу, на відміну від конкурентів, у яких цей показник досягає 30–35%.
На початку грудня 2021 року Nubank був оцінений у $41 млрд в ході IPO, що стало одним із найбільших у світі минулого року. Nubank продав 289,15 млн акцій і залучив $2,6 млрд під час першого розміщення акцій. Їх вартість зросла на 15%, а оцінка компанії – до понад $45 млрд.
Nubank фінансується 23 інвесторами. Sands Capital, один із його перших і найбільших інвесторів, вклав $1 млн у 2013 році. Серед інших найбільших акціонерів — DST Global, Tencent і Tiger Global. Berkshire Hathaway придбав 10% акцій, розміщених на біржі. Серед інших ключових інвесторів – Founders Fund, Kaszek Ventures та QED Investors. Крім того, Goldman Sachs і Fortress Investment Group інвестували через боргове фінансування.
Nubank стверджує, що йому вдалося заощадити своїм клієнтам близько $5 млн на банківських комісіях у порівнянні з традиційними гравцями. За даними Bloomberg, IPO зробило Nubank найдорожчою фінансовою компанією в Латинській Америці. Нинішня ринкова капіталізація Nubank у майже $50 млрд – це більше, ніж у Chime, Robinhood, SoFi та багатьох інших фінтех-компаній.