Федеральний апеляційний суд США підтримав закон, який зобов’язує китайську компанію ByteDance продати соціальну мережу TikTok до 19 січня 2025 року. В іншому випадку платформу заборонять в США.
Як передає CNBC, судове рішення відхилило аргументи TikTok про неконституційність закону та порушення прав 170 мільйонів американських користувачів додатку. Генеральний прокурор Меррік Ґарленд заявив, що рішення є важливим кроком для блокування китайського уряду від використання TikTok з метою збору чутливої інформації про мільйони американців та маніпулювання контентом.
Суд визначив, що закон вузько спрямований на захист національної безпеки і відповідає Конституції США. Якщо ByteDance не продасть TikTok до встановленої дати, компаніям додатків, як Apple та Google, буде заборонено підтримувати застосунок.
У TikTok повідомили про плани з оскарження рішення у Верховному суді США, стверджуючи, що заборона є актом цензури та порушує право на вільне висловлювання.
Правозахисники, зокрема представники Американського союзу громадянських свобод, розкритикували рішення суду. Вони стверджують, що заборона застосунку порушує права американців на комунікацію та самовираження без достатніх доказів серйозної та негайної загрози.
Раніше уряд Канади наказав платформі TikTok, яка належить китайському технологічному гіганту, закрити свої офіси в країні через ризики для національної безпеки. А Національний орган з управління і регулювання у сфері зв’язку (ANCOM) Румунії закликав заблокувати TikTok на території країни – все через вплив соцмережі на вибори у країні.