Китайська влада оголосила про нові заходи боротьби з незаконним використанням доларового стейблкоїна Tether (USDT) у торгівлі іноземними валютами. Це відбувається більш ніж через два роки після того, як Китай запровадив великомасштабну заборону на криптовалюти в країні.
Як зазначається у спільній заяві Верховної народної прокуратури та Державного управління іноземних валют, органи закликали місцевих чиновників посилити нагляд і покарання за таку діяльність.
У заяві також згадується кримінальна справа, порушена стосовно громадянина Китаю Чжао Донга, засновника позабіржової криптовалютної компанії RenrenBit. Його визнали винним у сприянні торгівлі криптовалютою і місцевою валютою і засудили до семи років в’язниці та штрафу на $322 000. Згідно з обвинуваченням, він використовував дирхами Об’єднаних Арабських Еміратів для купівлі USDT і перепродажу його в материковому Китаї за юані.
Це не перший випадок, коли китайська влада припиняє транзакції Tether. У серпні 2023 року одного громадянина ув’язнили на дев’ять місяців за обвинуваченням у купівлі Tether на суму $13 067. У 2022 році народний суд району Чаоян Пекіна ухвалив, що стейблкоїни, такі як USDT, не можна використовувати для виплати заробітної плати після того, як одна фірма незаконно заплатила співробітнику USDT.
У вересні 2021 року Народний банк Китаю опублікував документ, згідно з яким усі транзакції з використанням біткоїна та інших цифрових активів, включно зі стейблкоїнами, класифікуються як незаконна фінансова діяльність. У листопаді під заборону потрапили також майнінгові пули та інтернет-ЗМІ.
Попри боротьбу з криптовалютами, влада Китаю запустила цифровий юань, який перебуває під наглядом Народного банку Китаю. Крім того, Китай підтримує розвиток і застосування технології блокчейна в різних галузях, інвестує в норми та стандарти для блокчейна і бере участь у міжнародному співробітництві з цієї теми.