Як зазначається у звіті Банку міжнародних розрахунків, криптоактиви, які вважаються багатьма майбутнім фінансів, не тільки не виконали своїх обіцянок, але й збільшують фінансові ризики в економіках, що розвиваються. Про це пише Reuters.
“Криптоактиви зберігають ілюзорну привабливість простого та швидкого вирішення фінансових проблем, особливо на ринках, що розвиваються, але наразі не зменшили, а радше посилили фінансові ризики в менш розвинених економіках”, — йдеться у звіті BIS.
У документі розглядається, що станеться, якщо криптовалюта та традиційні фінансові ринки стануть більш інтегрованими в майбутньому, з акцентом на можливі ризики для фінансової стабільності. Державні органи влади повинні співпрацювати для ефективного моніторингу ринку та визначення критичних точок зв’язку з фінансовими установами та ринковою інфраструктурою, наголошується у дослідженні. Проте це супроводжується необхідністю ідентифікації користувачів, що суперечить анонімній природі криптоактивів, яка й спонукає людей та організації користуватись ними.
Також Банк міжнародних розрахунків наголошує, що країнам не варто забороняти криптовалюти, адже це може призвести то втрати цього ринку з поля зору та до його непрозорості. Окрім того, в цьому випадку будуть втрачені всі потенційні переваги від криптовалют.
Нагадаємо, раніше Словенію визнали найбільш прихильною до криптовалют у ЄС.