Fintech Insider
    Вхід
    Вийти

    Підписка на новини

    Отримуйте свіжі новини першими

    Останні публікації

    «Ми прагнемо бути дотичними до всіх «розумних» сервісів у країні»: інтерв’ю з Валерієм Сіроштаном, CEO РЕНОМЕ СМАРТ

    16 Червня 2025

    НКЦПФР ухвалила нові правила щодо операцій з валютними ОВДП

    16 Червня 2025

    Акції Visa та Mastercard втратили сукупно $60 млрд на тлі запуску великими компаніями власних стейблкоїнів

    16 Червня 2025
    Facebook Twitter Instagram
    Fintech Insider
    Надіслати статтю Вхід
    • Фінанси
    • Цифрові активи
    • Технології
    • Стартапи
    • Easy FinTech
    • Можливості
      • Анонси
      • Рекомендації
      • Вакансії
    Fintech Insider
    Головна»Всі матеріали»Ключові тренди на крипторинку Східної Європи та України: дослідження Chainalysis

    Ключові тренди на крипторинку Східної Європи та України: дослідження Chainalysis

    18 Жовтня 2024
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp VKontakte Email Telegram
    Поділитись
    Facebook Twitter LinkedIn Email Telegram WhatsApp

    Регіон Центральної, а також Південної Азії та Океанії (CSAO) домінує у свіжому рейтингу Chainalysis за рівнем впровадження криптовалют у 2024 році – сім із ТОП-20 країн знаходяться саме в цьому регіоні та демонструють високий рівень активності на місцевих криптобіржах, в торгових сервісах та в децентралізованих фінансах.

    Нижче ми зібрали найцікавіше зі звіту, зокрема аналітичні дані про Східну Європу та Україну зокрема.

    Як зазначає Chainalysis, глобальна криптоактивність зростає – між четвертим кварталом 2023 року та першим кварталом 2024 року обсяг криптотранзакцій у світі перевищив показники 2021 року.

    ТОП-20 країн за рівнем впровадження криптовалют

    Минулого року зростання впровадження криптовалют відбулося в основному в країнах з доходом нижче середнього. Однак цього року криптовалютна активність зросла в країнах усіх категорій.

    Запуск біткоїн-ETF у США на початку 2024 року суттєво вплинув на зростання криптоактивності в усіх регіонах, особливо з високими доходами, таких як Північна Америка та Західна Європа. При цьому кількість транзакцій зі стейблкоїнами зросла в країнах з низьким рівнем доходу та доходом нижче середнього, зокрема в таких регіонах, як Африка на південь від Сахари та Латинська Америка. Активність DeFi, в свою чергу, значно зросла в Африці на південь від Сахари, Латинській Америці та Східній Європі.

    Впровадження криптовалют у Східній Європі та Україні

    Незважаючи на війну та регуляторні питання, у Східній Європі зростає впровадження криптовалюти завдяки активності інституцій і DeFi.

    Будучи четвертим за величиною крипторинком, Східна Європа отримала криптоактивів на суму $499,14 млрд у період між липнем 2023 року та червнем 2024 року, або 11% від загального обсягу криптотранзакцій у світі. Більшість активів у регіоні передавалася через централізовані біржі — майже $324 млрд, DeFi-сегмент також зріс у минулому році — до $165,46 млрд.

    Україна посіла друге місце в регіоні та шосте місце у глобальному рейтингу за рівнем прийняття криптоактивів – країна отримала $106,1 млрд у криптовалюті. Лідером у Східній Європі стала країна-терорист рф.

    У звіті зазначається, що значному зростанню крипторинку в Україні сприяли інституційні та професійні перекази. Як уточнили в коментарі представники криптобіржі WhiteBIT, що працює в Україні, інституційні та професійні перекази в Україні зросли, оскільки інвестори шукають фінансової стабільності на тлі війни, а криптовалюти розглядаються як безпечніша альтернатива. На цю тенденцію впливають такі глобальні фактори, як нестабільність ринку, інфляція та зростаючий інституційний інтерес до біткоїн-ETF.

    Обсяг операцій з купівлі BTC за українську гривню зростає — аналіз заявок на купівлю та продаж активу показує, що за минулий рік цей показник склав $882,64 млн. Це сталося після піку інфляції в гривні в 26,6% у грудні 2022 року та на тлі стабільного зниження інфляції в першому кварталі 2023 року. Оскільки купівельна поведінка споживачів зазвичай відстає від економічних тенденцій, українці, можливо, розглядали BTC як альтернативу гривні, зазначається у звіті Chainalysis.

    Активність DeFi-сегменту у Східній Європі минулого року зросла майже на 40% порівняно з роком раніше та становила понад 33% від загального обсягу криптовалют, отриманих регіоном. У глобальному вимірі Східна Європа посіла третє місце після Латинської Америки та Африки на південь від Сахари за рівнем зростання DeFi.

    У Східній Європі децентралізовані біржі (DEX) зафіксували найбільше зростання припливу криптовалюти — особливо в Україні, росії, Польщі та Білорусі. У всьому регіоні DEX отримали $148,68 млрд у криптовалюті. А такі країни, як Молдова, Угорщина та Чехія також відзначили зростання послуг кредитування DeFi. Сегмент NFT також зріс у деяких країнах, але на нього припало лише $6,9 млн від загального обсягу надходжень DeFi у Східну Європу.

    Категорія розумних контрактів на токени (тобто ті, які використовують токени ERC-20, а також популярні стейблкоїни, такі як USDT і USDC) зазнала помітного зниження в усіх країнах Східної Європи, що відображає регіональне зменшення обсягів транзакцій зі стейблкоїнами. Більшість інших регіонів, навпаки, спостерігали стійке зростання використання цих активів. Це може свідчити про те, що регуляторна невизначеність і геополітична напруженість можуть сприяти відходу Східної Європи від стейблкоїнів.

    Зазначається, що обсяг великих інституційних транзакцій (тобто тих, що перевищують $10 млн) в Україні зріс на 361,49%. Це і зумовило зростання DeFi-сегменту. При цьому великі роздрібні операції (від $1000 до $10000) та невеликі роздрібні операції (до $1000) в Україні зросли на 82,29% і 91,99% відповідно. Невеликі роздрібні транзакції зазвичай свідчать про масове впровадження, і, враховуючи геополітичну нестабільність регіону та нещодавнє відновлення України від інфляції, дрібні транзакції можуть продемонструвати, що інвестори все частіше використовують криптовалюту для покупок.

    Майбутнє криптовалюти в Україні

    Минулого літа ЄС почав впроваджувати Регулювання ринків криптовалют (MiCA). 30 грудня 2024 року MiCA буде повністю застосовано до всіх постачальників, що працюють з криптоактивами в ЄС.

    Україна також працює над впровадженням стандартів MiCA з огляду на її інтеграцію в ЄС. “Впровадження технології блокчейн та інтеграція криптоактивів у нормативно-правову базу може стати серйозним кроком вперед для зусиль України щодо підтримки своєї економіки, особливо під час триваючої війни з росією”, — зазначав Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації України з питань розвитку ІТ. “Регульована криптоекономіка може генерувати податкові надходження, залучати й утримувати стартапи і позиціонувати країну як конкурентоспроможного гравця у світовій цифровій економіці. Добре розроблене криптозаконодавство допоможе вивести криптоіндустрію з так званої “сірої зони” в правові рамки, підвищуючи легітимність і довіру до цього ринку, що розвивається”.

    Зважаючи на багатомільйонне населення з високим рівнем ІТ-грамотності, постійну цифровізацію в країні, сильні технологічні екосистеми та прагнення до інновацій, Україна має потенціал стати ключовим гравцем у Східній Європі з точки зору розвитку сфери цифрових активів.

    Цифрові активи
    Поділитись Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Email Telegram
    Попередня статтяУкраїна зайняла друге місце серед лідерів криптовалютних транзакцій
    Наступна стаття Понад 60% британців бояться шахрайства у банківських додатках – дослідження

    Схожі статті

    Криптобіржа Coinbase анонсувала кредитну картку в партнерстві з American Express з кешбеком у біткоїнах

    13 Червня 2025

    На Сумщині викрили масштабну схему онлайн-шахрайства з фейковою криптобіржею

    13 Червня 2025

    PayPal планує запустити свій стейблкоїн на блокчейні Stellar

    13 Червня 2025

    Криптобіржа Bullish, яку підтримує Пітер Тіль, подала заявку на IPO у США

    12 Червня 2025

    Залишити коментар Відмінити відповідь

    Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.

    Вхід/реєстрація через соц. мережі

    Соціальні мережі
    • Facebook
    • Twitter
    • Instagram
    • Telegram
    ТОП новин за тиждень
    Всі матеріали

    НКЦПФР ухвалила нові правила щодо операцій з валютними ОВДП

    16 Червня 202501 Хв читання

    НКЦПФР схвалила доопрацьоване рішення щодо регулювання позабіржових операцій з облігаціями внутрішньої державної позики, номінованими в…

    Акції Visa та Mastercard втратили сукупно $60 млрд на тлі запуску великими компаніями власних стейблкоїнів

    16 Червня 2025

    Малі бізнеси в США відмовляються від цифрових гаманців для міжнародних платежів

    13 Червня 2025

    Nvidia запустить першу в Європі хмарну платформу для промислового ШІ

    13 Червня 2025
    Останні по темі

    «Ми прагнемо бути дотичними до всіх «розумних» сервісів у країні»: інтерв’ю з Валерієм Сіроштаном, CEO РЕНОМЕ СМАРТ

    16 Червня 2025

    НКЦПФР ухвалила нові правила щодо операцій з валютними ОВДП

    16 Червня 2025

    Акції Visa та Mastercard втратили сукупно $60 млрд на тлі запуску великими компаніями власних стейблкоїнів

    16 Червня 2025

    Підписка на новини

    Отримуйте новини першими

    Fintech Insider

    Про нас
    Про нас

    Медіа про фінтех та інноваційні технології

    Пошта: info@fintechinsider.com.ua

    Інформація
    • Редакційна політика
    • Користувацька угода
    • Контакти
    Facebook Instagram Telegram
    • Редакційна політика
    • Користувацька угода
    • Контакти
    © 2025 Fintech Insider.

    Введіть запрос вище та натисніть Enter щоб шукати. Натисніть Esc для відміни.

    Увійдіть або зареєструйтесь

    Вітаємо!

    Увійти або Зареєструватись.

    Вхід/реєстрація через соц. мережі

    Забули пароль?

    Реєструйтеся прямо зараз!

    Вже зарєєстровані? Увійти.

    Вхід/реєстрація через соц. мережі

    Пароль буде вислано на вказану вами пошту