Хакери використовують майнінгові пули для відмивання грошей, отриманих за допомогою експлойтів. Аналітики виявили надходження на десятки мільйонів доларів на активну адресу великої біржі з гаманців і пулів майнінгу, пов’язаних з програмами-вимагачами, які видаються за дохід від майнінгу.
Як зазначають аналітики компанії Chainalysis, на адресу одного криптогаманця надійшло майже $100 млн у криптовалюті, з яких $19,1 млн надійшли з адрес програм-вимагачів і $14,1 млн від майнінгових пулів.
Оператори вірусів-здирників все частіше використовують майнінгові пули для відмивання незаконно одержаних криптовалютних активів. На думку експертів, зловмисники прагнуть таким чином уникнути інструментів комплаєнсу, які використовуються торговими майданчиками.
З початку 2018 року аналітики зафіксували значне і неухильне зростання сум, які відправляються з гаманців програм-вимагачів на платформи для майнінгу. За їх даними, частка пулів в обсягах відмивання коштів здирниками вже перевершила показник P2P-платформ.
В описаних фахівцями випадках майнінговий пул діє аналогічно криптовалютному міксеру — він приховує походження коштів, оскільки відстежити криптовалюти через сервіси, включаючи майнінгові пули, неможливо. За допомогою цього створюється картинка, що кошти отримані від майнінгу, а не від програм-вимагачів.
При цьому сукупний дохід здирників криптовалюти знижується — за 2022 рік він знизився на 40,3%. Однією з причин у Chainalysis вважають збільшення кількості випадків відмов жертв атак платити викуп.
Для розв’язання цієї проблеми у Chainalysis радять майнінговим компаніям запровадити заходи контролю гаманців, процедури KYC та використовувати блокчейн-аналіз для перевірки походження активів.