Компанія Google, що належить Alphabet, співфінансує пілотну програму, в рамках якої 450 каліфорнійським сім’ям, що опинилися на межі бездомності, буде виділено $2,8 млн, щоб перевірити, чи допоможуть їм ці гроші забезпечити себе житлом на довгострокову перспективу.
Як зазначає Business Insider, благодійний підрозділ пошукового гіганта допоможе надати 225 сім’ям гарантований базовий дохід у розмірі $1,000 на місяць протягом 12 місяців з можливістю продовження виплат протягом п’яти років. Ще 225 сімей стануть контрольною групою та отримуватимуть по $50 на місяць протягом того ж періоду.
Фінансовим партнером Google є J-PAL North America — регіональний офіс Лабораторії боротьби з бідністю імені Абдула Латіфа Джаміля (J-PAL), глобальної мережі дослідників, що базується в Массачусетському технологічному інституті.
Програма надаватиме грошові кошти без жодних умов сім’ям, які нещодавно брали участь у житлових програмах від неприбуткових організацій і яким залишилося від одного до трьох місяців до втрати житлових субсидій. Понад 70% сімей, які беруть участь у пілотному проєкті, очолюють кольорові матері-одиначки з дітьми до п’яти років.
Дослідники проаналізують результати пілотного проєкту, щоб оцінити, наскільки ефективно виплати допомагають сім’ям залишатися в довгостроковому житлі. Дослідники університету також оцінять вплив на здоров’я та фінансові результати учасників.
Фінансування Google є частиною його зобов’язання виділити $1 млрд на боротьбу з житловою кризою в Сан-Франциско та прилеглих районах. Проєкти базового доходу зросли в популярності в останні роки, частково тому, що дані показують, що вони є ефективним інструментом у боротьбі з бідністю, а учасники в переважній більшості витрачають гроші на найнеобхідніші речі, такі як їжа, житло і транспорт.
Компанія Google відома щедрими пільгами, які вона надає своїм працівникам, зокрема безкоштовною їжею, транспортом та готелем зі знижкою на території кампусу. Хоча в останні роки компанія скоротила кількість пільг, існує разючий контраст між величезним багатством найбільших технологічних компаній Каліфорнії та їхніми високооплачуваними працівниками, а також багатьма місцевими жителями, які намагаються дозволити собі базові витрати на життя.